„Przypadkowe szczęście” Abbi Glines

Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Pascal
Della to dziewczyna, która skrywa mroczne tajemnice. Podróżuje, by zasmakować życia, którego nigdy nie miała, by poznać świat, a co najważniejsze- odnaleźć siebie. Jednak kłopoty ze zdrowiem psychicznym skutecznie jej to uniemożliwiają, a dręczące wspomnienia tylko pogłębiają beznadziejne sytuacje w których się znajduje. Woods natomiast jest chłopakiem, który za nic ma prawa moralne, liczy się tylko zabawa i czysta przyjemność. Bogaty chłopak z dobrego domu. Chce wyszaleć się zanim wejdzie w układ zakończony małżeństwem bez przyszłości. By coś zyskać, musi poślubić kobietę, którą nienawidzi, musi to zrobić, by zadowolić nie siebie, a ojca i matkę. Robi to, czego się od niego oczekuje, będąc kukiełką w rękach ludzi, którzy powinni kochać go bezwarunkowo. Co się stanie, gdy los naprowadzi na siebie te dwie różne osoby? Katastrofa. Od teraz wszystko ma się zmienić, nic już nie będzie takie proste.

Przed napisaniem swojej opinii przeczytałam kilka innych na lubimyczytac i jestem w ciężkim szoku. Wychodzi na to, że tylko ja muszę ją mocno skrytykować, tylko mi się nie spodobała i tylko u mnie wywoływała złość w co drugim zdaniu. Autorka owszem, pisze lekko, jednak to co pisze pozostawia według mnie wiele do życzenia. Jest to książka, która ocieka scenami erotycznymi. Momentami miałam wrażenie, że jest to główny wątek, opis sceny łóżkowej, a o wszystkim innym jest po kilka zdań. Żałuję, że nie skupiła się bardziej na przeżyciach bohaterów, zwłaszcza Delli. To jest coś, co mogłoby zaciekawić niejednego czytelnika. Żaden z bohaterów nie wzbudził mojej sympatii. Wydaje mi się, że wszyscy byli fałszywi, podstępni lub żyli w zakrzywionej rzeczywistości. Główna bohaterka jak na dziewczynę z takimi problemami nawet dobrze odnajduje się w świecie, którego nigdy nie znała. Nawet muszę stwierdzić, że to ją właśnie nienawidziłam, ponieważ wydawała mi się taką kobietą, która pójdzie z każdym do łóżka. Wszystko w książce zostało opisane nierealnie. Jest mi smutno napisać takie słowa, ale to były najgorsze wydane pieniądze w ostatnim czasie, jeśli chodzi o zakupy książkowe. Na pewno nie zdecyduję się na kolejną część, ani poprzednią historię napisaną przez autorkę tejże książki.

Książka bierze udział w wyzwaniu 52 Book Challenge.

Z poważaniem, Klaudia Nadolna

10 thoughts on “„Przypadkowe szczęście” Abbi Glines

  1. Miałam okazję przeczytać już inną książkę tej autorki – "O krok za daleko". Również co do niej miałam bardzo mieszane uczucia, bo oprócz tego, że pozycja była okropnie schematyczna i przewidywalna, to podstawą miłości głównych bohaterów był sex. I to jeszcze bez szacunku… Od tej pory raczej omijam szerokim łukiem ta autorkę, bo mimo że pisze lekko, to jednak nie do końca mnie przekonuje.

    Pozdrawiam
    Przygody mola książkowego

  2. bardzo mnie intrygują książki tej autorki.tyle skrajnych opinii.już sama nie wiem,co myśleć…ale chyba więcej jest tych negatywnych.
    niekoniecznie chcę przeczytać…ale może kiedyś!
    pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *