Jakie są rodzaje Netu i jakim sposobem porządnie chronić swój komputer przed wirusami

Rodzajów Netu jest niezwykle dużo. Teraz możemy połączyć swój komputer z Internetem na rozmaite sposoby, jakie różnią się od siebie na przykład prędkością połączenia, kosztem czy też rozwiązaniem technicznym.

Jednym z rodzajów Internetu jest połączenie przez sieć telefoniczną, jakie jest w wielu przypadkach wybieranym połączeniem przez wiele postaci. Inne w wielu przypadkach wybierane rodzaje internetu to połączenie za pomocą sieci ISDN czy też powiązanie dzięki stałym łączom. Wolno również wykorzystać satelitę, sieć telewizji kablowej, oraz także telefon komórkowy, za sprawą którego także możemy połączyć nasz komputer z Netem. Dodatkowo pośród rodzajów Internetu znajdziemy również połączenie przez sieć energetyczną.

przeglądanie internetu

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli wybierzemy już stosowny dla nas rodzaj Netu, to na pewno powinniśmy zastanowić się nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć swój komputer przed potencjalnymi wirusami oraz odszukać dobry program do czyszczenia komputera.

Sprawdź bez marudzenia ten wpis ze strony (http://www.vacuum-tech.pl/) opisującego pokrewne posty, gdyż on z pewnością też jest warty Twojej uwagi.

Taki program dopomoże nam stwierdzić czy w naszym komputerze nie ma jakichś wirusów, jeśli takowe zostaną wyszukane, wtedy program dopomoże nam się ich pozbyć. Jeżeli nierzadko korzystamy z Netu, to potrzebnie musimy odpowiednio zabezpieczyć swój komp przed wirusami. Poniektóre z nich zdołają być niezmiernie groźne i zdołają spowodować na przykład usunięcie wszelkich danych czy zepsucie dysku, oraz nawet dostęp do naszych haseł – przykładowo bankowych. Internauci w wielu przypadkach narzekają na wirus flash player, który jest oszukańczą aplikacją przypominającą program Adobe Flash Player (więcej na stronie).

Wirus ten w wielu przypadkach jest rozpowszechniany przez reklamy czy też programy, jakich tak naprawdę nie potrzebujemy. Ściągnięcie tego wirusa na swój komp może sprawić naprawdę ogromne problemy – wirus flash player funkcjonuje faktycznie błyskawicznie. Może on śledzić działania użytkownika, zmienić ustawienia wyszukiwarki i wywoływać dużo innych zagrożeń. Jeżeli nasz komputer został zarażony tym wirusem to w jednej chwili powinniśmy go usunąć, na przykład za sprawą odpowiedniego programu antywirusowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*