Obóz w lesie – jaki nóż wybrać, by poczuć się bezpiecznie?

Prawdziwy, samotny survival w lesie to z pewnością szczyt marzeń każdego mężczyzny i nie tylko. Jesteśmy w tym momencie zupełnie zdani na siebie, otoczeni surową naturą i oddaleni od nowoczesnej cywilizacji. W tym wypadku najistotniejsze jest to, aby wcześniej dobrze przygotować się do czekających trudności. Najistotniejszą kwestią staje wtedy nóż, który posłuży nam zarówno do chronienia swojego bezpieczeństwa, jak również do bardziej prozaicznych czynności. Jaki nóż warto jest nabyć?

Zakup noża na najróżniejsze sytuacje

drzewa, las

Autor: Jose Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com

Najchętniej wybieranym przez fanów obozów nożem jest niewątpliwie nóż Bear Grylls. Przedmiot ten cechuje się szczególną trwałością i niezawodnością, co sprawia, że świetnie sprawdzi się w każdych warunkach, nawet tych bardziej wymagających- użyteczny link. Przy pomocy tego rodzaju noża z łatwością przetniemy drewno, wykopiemy dziurę w glebie i wykonamy wiele pozostałych czynności, które umożliwią nam przeżycie| funkcjonowanie w czasie pobytu samemu w lesie. Biorąc pod uwagę mnogość czynności, do których możemy używać nóż, nie należy na nim oszczędzać. Choć oryginalny nóż Bear Grylls nie jest zaliczany do tanich na rynku, warto go zakupić, by zwiększyć własne poczucie pewności siebie i otrzymać akcesorium, które z powodzeniem posłuży nam przez lata.

Jak schować nóż w czasie obozu, by nie wywołać paniki wśród spotkanych osób?

Wbrew pozorom, lasy wcale nie są całkowicie opuszczone i dość często możemy tam spotkać ludzi – zbierających jagody, spacerujących lub troszczących się o porządek leśnego terenu. Powinniśmy w tym momencie unikać sytuacji, w których nasz nóż wygląda na za bardzo wyeksponowany, aby ich nieumyślnie nie wystraszyć. W tym przypadku doskonale sprawdzą się np.

Jeżeli opublikowane w niniejszym artykule informacje są według Ciebie fascynujące, to dodatkowo, który posiada analogiczne teksty.

kabury Glock, które co prawda oryginalnie służą do chowania broni palnej, jednak nadają się także do przenoszenia noża. Są one poza tym dość pakowne i możemy do nich trzymać także inne drobiazgi, które nie chcemy zgubić w lesie- polecane kabury glock. Kabury Glock są wytwarzane z wyjątkowo wytrzymałych materiałów – dzięki temu zniosą najróżniejsze warunki pogodowe i mogą nam służyć przez długi okres czasu, zachowując przy tym swój estetyczny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*