Lubisz wyzwania? Przygotuj się do triathlonu

Triathlon to dyscyplina sportu, którą może uprawiać każda zdrowa osoba. Wymaga on naprawdę znakomitej kondycji fizycznej i wielu miesięcy przygotowań, gdyż nie da się ukryć, że jest to sport wytrzymałościowy. Jeśli w związku z powyższym za następny swój cel wziąłeś triathlon, trening powinieneś zacząć właściwie wcześniej, aby Twoja pierwsza próba nie zakończyła się kompletnym niepowodzeniem.

Pływanie

Autor: isox4
Źródło: http://www.flickr.com
By fachowo przystąpić do tematu, na początek musisz wybrać się do lekarza, który zweryfikuje czy nie ma żadnych przeszkód do wystartowania z ćwiczeniami. Nie każdy ma możliwości do uprawiania sportów wytrzymałościowych, potrzebujących naprawdę dużo siły i zaangażowania. Jeśli lekarz orzeknie, iż Twoje zdrowie pozwala spróbować swoich sił w tym zadaniu, możesz zacząć przygotowania uzależnione przede wszystkim od Twojej formy.

Osoby stale uprawiające sporty są o wiele lepiej przygotowane aniżeli ludzie, którzy nieregularnie ćwiczyli. Każdy jednak może osiągnąć sukces, ustalając większe albo mniejsze ramy czasowe przeznaczone na treningi. Treningi wymagają dużego oddania, dlatego musimy zastanowić się czy nasi bliscy oraz praca będą zdolne obejść się bez nas, gdy będziemy ćwiczyć swoją kondycję. Czekać nas będzie bieganie, pływanie i jazda na rowerze, nawet po parę godzin dziennie, przez większość dni podczas tygodnia.

Trzeba też wyekwipować się we właściwe sprzęty, nie tylko we właściwe buty do biegania, które uchronią nas przed obrażeniami stawów, szczególnie kolan, lecz również w rower przystosowany do triathlonu.

Czyżbyś miał chęć na więcej artykułów na opracowany tu temat? Zapraszamy zatem do następnej witryny – po prostu naciśnij to urlop zakopane i przeloguj się do naszego portalu.

Ważna jest też gwarantowana pianka do pływania, nie hamująca ruchów.

Trening na rowerze

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
To spore nakłady, zatem sprawdź czy możesz sobie na nie pozwolić, bez rujnowania rodzinnego budżetu. Przygotowanie do triathlonu to także troska o zdrową dietę, jaka zagwarantuje nam siłę do ćwiczeń i równie istotny czas na regenerację. Znaczenie ma ponadto 9-godzinny sen, aby nie mieć problemów ze zmęczeniem oraz nie nadwątlać swojego organizmu.

Jeśli w związku z tym postawiłeś sobie za cel triathlon, trening możesz zacząć już jutro, aby jak najszybciej zadbać o kondycję. W triathlonie jest ona szczególnie istotna, gdyż kilometry biegów, pływania oraz jazdy na rowerze mogą naprawdę dać w kość, o czym na pewno już wkrótce się przekonasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*