Co słychać w polskiej muzyce? Który album jest najlepszy? Zobacz porady

Można zauważyć pewną rzecz w polskiej branży – otóż w ostatnich czasach sporą popularność uzyskują uczestnicy telewizyjnych konkursów muzycznych, które są emitowane przez kilka stacji. Doskonałym przykładem artysty, który objawił się publiczności dzięki TV, jest 25-letni Dawid Podsiadło. Ten zdolny artysta w obecnym roku wydawał pierwszy album, a jego kawałki szturmowały pierwsze miejsca w listach przebojów. Ten młody człowiek jest tak doceniany przez odbiorców, że dostał nominację EMA MTV na najzdolniejszego polskiego wokalistę.

gra na gitarze

Autor: endless autumn
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże krajowa branża muzyczna to nie wyłącznie młode wilki. Wśród młodych ludzi niezwykle lubiany jest Piotr Rogucki, dość ekscentryczny frontman formacji COMA, który niedawno wybrał solową drogę kariery. Teksty tego zespołu, kreowane przez Roguckiego, są zwykle pełne skomplikowanych metafor. Co interesujące, sporo osób dostrzega w nich kicz. Można powiedzieć, Piotr Rogucki może się szczycić równą liczbę tych, którzy go kochają, oraz tych, którzy go nie znoszą. Kluczowe jest to, że artysta wywołuje mocne emocje.

A co można rzec o pozostałych krajowych wokalistach? Cóż, ciągle pokazuje się mnóstwo dawnych gwiazd. Mówimy tu o wykonawcach, których lata sławy działy się kilka dziesięcioleci temu. Niektórzy z nich mogą zachwycić formą.

Zazwyczaj o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiadujemy się na podstawie opinii. Może tak będzie w tym przypadku, ponieważ zapraszam do lektury (https://krainazabawek24.pl/category/klocki-lego) podobnego artykułu.

Poza tym można zauważyć grupę wykonawców, którzy starają się zdobyć uznanie oraz pieniądze przez dawanie koncertów na różnych wydarzeniach, nawet tych totalnie marginalnych. Na zamkniecie tematu warto napisać co nieco o tych kapelach, które nie miały jeszcze szansy zaprezentowania się szerszej publiczności.

Takie zespoły zwykle koncertują po rozmaitych klubach i są uwielbiane przez wąską grupę wielbicieli. Zwykle nie decydują się na wydanie płyt, gdyż nie mają gotówki na dobrą promocję. Niezłą szansą na zdobycie popularności są turnieje muzyczne w telewizji, jednak najwidoczniej większość mało znanych wokalistów uważa takie widowiska za nazbyt niegustowne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*