Czy ilustracje są w mniejszym stopniu istotne niż tekst oraz czy mogą czegokolwiek uczyć?

Jednym z niezawodnych rozwiązań na naukę swego dziecka samodzielności, jest zaproponowanie jemu samodzielnego poznania się z jakąkolwiek publikacją poprzez obejrzenie zawartych w niej ilustracji.
Tego typu ilustracje również opisują fabułę oraz są poniekąd pierwszym etapem do kontaktu małego odbiorcy ze sztuką.

Poza tym tego typu ilustracje niosą również odmienne zyski.

Wejdź na stronę autora (http://hotelarkonpark.pl/kids-club-page-269959) – tam wyszukasz sporo zajmujących treści, które poszerzą Twą wiedzę na opracowany tu nowy temat.

Poza wspomnianą nauką samodzielności, mają też znaczny wpływ na rozwój wyobraźni, kreatywności i poprawienie pamięci. Będąc z potomstwem na spacerze możemy porozmawiać z nim o szczegółach odnoszących się do poszczególnych postaci czy też o ich emocjach. To co czuli przy jakiejś danej sytuacji, może przydać się do rozwijaniu się naszego smyka. Możemy także wspomnieć o własnych emocjach, jeżeli przeżyliśmy kiedyś podobną sytuację jak postać z książki. Trzeba pamiętać, że ilustracje są tak samo istotne, co tekst. Jest to najprawdopodobniej pierwszy bardziej widoczny kontakt malucha ze sztuką.

oferta
Po jakimś czasie nasze dziecko zauważy również, że w różnorodnych książeczkach takie samo zwierzę może być przedstawione na wiele różnorodnych sposobów. To natomiast może mieć wpływ na pobudzenie kreatywności oraz wyobraźni. Jeżeli zastanawiamy się, jakiego rodzaju książeczki proponować swojemu dziecku do czytania czy też chociażby oglądania rysunków, odpowiedź jest bardzo łatwa: wszystkie. Co więcej dowolna następna książeczka powinna odróżniać się od wcześniejszej.

Do tego powinna być zbudowana według innego schematu. Inny temat, inny autor, odmienny ilustrator. Rzecz w tym, aby dziecko zaczęło poznawać różne tzw. języki plastyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*