ASG, czyli nowy sposób na spędzanie wolnych chwil na świeżym powietrzu

Zarówno mali chłopcy, jak i dojrzali mężczyźni praktycznie od zawsze interesowali się militariami, z bronią na czele. Mali chłopcy lubią przykładowo bawić się w wojnę, używając do tego sztucznych pistoletów lub wręcz kijów udających broń. Dorośli mężczyźni najczęściej mają swoje pieniądze, które mogą być przeznaczone na ciekawe wykorzystywanie wolnych chwil.

air soft gun

Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu bardzo dużą popularność zyskał paintball – zabawa opierająca się na strzelaniu do innych uczestników ze specjalnych karabinów na kulki z farbą w środku. Gry tego typu zazwyczaj miały miejsce w lesie lub w pobliżu starych, opuszczonych zabudowań. Jednak strzelanie takimi kulkami niejednokrotnie wiąże się z znacznym bólem u trafionego przeciwnika, a sprzęt do tego jest raczej kosztowny. Pewien czas temu powstała alternatywa dla paintballa, która jest przy okazji gratką dla wszystkich miłośników militariów. Chodzi mianowicie o air soft gun, czyli repliki prawdziwej broni, wykorzystywane do rozrywki.


Broń stosowana w ASG

Wspomniane repliki broni to w pierwszej kolejności pistolety, ale również karabiny i inne. W ostatnim czasie udało się nawet stworzyć tagi granat. Broń tego rodzaju ma przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo biorącym udział w grze i nie wywoływać poważnych zranień. W celu ochrony uczestnicy zaopatrzeni są w specjalne okulary lub maski na twarz. Takie pistolety zazwyczaj posiadają pneumatyczny mechanizm, wprawiający w ruch kulę. Za naboje służą natomiast plastikowe kulki o średnicy

militaria

Autor: 狐☯忠 ❂ Fidelis
Źródło: http://www.flickr.com

paru centymetrów, w odróżnieniu od kulek do paintballa puste w środku.

Odpowiednie okolice i klimat

W rozgrywkach z zastosowaniem ASG chodzi przede wszystkim o oddanie specyficznego nastroju. Zwykle więc uczestnicy odtwarzają wydarzenia z czasów wojen, dbając o wierność szczegółom. Do tego rodzaju szczegółów zaliczają się chociażby elementy odzieży poszczególnych zawodników. Broń również bywa odtworzona z większą lub mniejszą starannością. Oczywiście modele bardziej podobne do prawdziwej broni są o wiele bardziej kosztowne od innych.

Jeżeli ciekawi Cię przedstawiony temat, odszukaj więcej tu (https://sklep-wina.pl/) informacji na taki wątek, które okażą się niesamowicie zajmujące i z pewnością wciągną Cię bez reszty.

Wielu fanów takiej zabawy jednak jest skłonnych przeznaczyć na to nawet bardzo duże kwoty. W ten sposób w czasie zabawy można się poczuć jak podczas wojny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*