Gry na konsolę – Playstation, Microsoft, Wii

Ten artykuł przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy nie posiadali nigdy konsoli, ani nie orientują się, czym ona tak naprawdę jest i do czego służy. Wyjaśnię też, czym się ona różni od komputera, jakie są jej modele i komu ją można najmocniej polecić. Konsola to w istocie komputer, różniący się od popularnego PC użytecznością. Jest to urządzenie dedykowane jedynie do gier wideo.

Konsoli nie możemy po zakupie ulepszać, dokupując nowsze podzespoły, tak jak praktykuje się to w przypadku klasycznego komputera. Stanowi ona integralną całość, do której można podłączyć tylko akcesoria peryferyjne, takie jak karty pamięci, kontrolery, głośniki i monitor.

W sklepach aktualnie znaleźć można parę wartych uwagi maszyn. Japońskie Sony wyprodukowało dwie generacje konsol – Playstation 2 i Playstation 3 (niebawem Playstation 4). Microsoft posiada w sprzedaży Xbox 360, japońskie Nintendo za to Wii. Ceny konsol nowszych technologicznie dochodzą do 1300zł, w zależności od fakultatywnych dodatków. Za mniejszą cenę można dostać Playstation 2 – w tym przypadku ceny oscylują około 400zł za nowy egzemplarz.

Gry na konsole w Blackgames

Na tę najpopularniejszą czwórkę wydano mnóstwo ciekawych produkcji, głównie FPS (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościowych. Najlepsze gry na PS2 to z całą pewnością Guitar Hero, w którym możemy udawać najzdolniejszych gitarzystów. Pochwalić należy też niezrównaną grę wyścigową Gran Turismo 5. Na PS2 wydano wiele stanowiących klasykę serii, takich jak Tony Hawk Pro Skater, FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS3, ze względu na lepszą specyfikację, oferują dużo ulepszoną szatę graficzną. Największe przeboje to God of War, Call of Duty, L.A. Noire, Battlefield i Killzone. Konsola XBOX 360 zaś oferuje nawet większe spektrum. Niektóre gry na XBOX 360 są obsługiwane przez wyjątkowy kontroler Kinect, co umożliwia wyczucie ruchu użytkownika i przeniesienie go na rozgrywkę. W gatunku znajdziemy wiele pozycji sportowych i zręcznościowych. Konsola ta też może się poszczycić świetną polską grą fabularną Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

W ciągu dwóch ostatnich lat powszechne stały się wygodne netbooki i tablety, pozwalające na stały dostęp do sieci. Ciekawą możliwością dla każdego posiadacza takiego sprzętu byłby zakup konsoli.

Jeśli poszukujesz uzupełniających informacji na przedstawiany temat, to kliknij tu – ta pomocna strona zawiera zbliżone tematy.

W ten sposób dałoby się wygodnie oddzielić wypoczynek od zajęć zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*