Czy cudzoziemiec może zamieszkać na stałe na terenie Polski?

Nie da się ukryć faktu, że aktualnie żyjemy w czasach, w jakich okazale pojmowane migracje mają miejsce na dużą skalę. Jest to niewątpliwie efekt globalizacji, jaki przyniósł nam wiele dobrego. Jesteśmy również świadkami napływania ludności do naszego kraju. Coraz to większa liczba obcokrajowców chce aktywnie uczestniczyć w życiu naszego kraju, dlatego że na arenie międzynarodowej nasz kraj traktowany jest jako otwarty i przyjacielski nowym osadnikom. Niemniej jednak, aby każda osoba, jaka w ostatnim czasie przybyła do naszej ojczyzny mogła cieszyć się pełnią praw, znaczące jest spełnienie wszystkich wymagań urzędowych.

imigranci

Autor: The Liverpool School of English
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce na nieszczęście zapominamy często o tej nieodzowności, co może spowodować istotne komplikacje w przyszłości. Na szczęście nasze uprzednie działanie jest w stanie ochronić nas przed taką ewentualnością. Mnóstwo w tym przedmiocie jest szczególnie uzależnione od okresu, na jaki osoba przyjezdna chce się zatrzymać. Będzie to w znaczącej mierze determinowało nasze działania, jakie będą musiały zostać przez nas podjęte. Jakie obowiązki powinien w takim razie wypełnić każdy cudzoziemiec chcący zostać na stałe w Polsce? Pierwszym działaniem, jakie na pewno należy doprowadzić do realizacji w tym miejscu to wyznaczyć trafnie okres, na jaki dana osoba chce osiedlić się w Polsce. Jeżeli będzie to termin dłuższy niż 3 miesięczny, to niezbędne będzie zdobycie stosownej ważnej dokumentacji, jaką jest zezwolenie na pobyt czasowy. Dzięki niej osoba, która przyjedzie zza granic Unii Europejskiej do naszego kraju będzie mogła zamieszkać w Polsce. Aby je utrzymać należy przedstawić we właściwym miejscowo urzędzie komplet istotnych dokumentów – czy muszę mieć zezwolenie na pobyt czasowy.

Czy ten komentarz z witryny zachęcił Cię do zostawienia swej opinii? Szalenie nam przyjemnie. Zatem nie zwlekaj i napisz coś!

imigrant

Autor: Clira Naxos
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej jednakże wydanie ostatecznej decyzji może potrzebować stosunkowo znaczących nakładów czasu, wskutek tego z naszej strony jesteśmy zobowiązani się uzbroić w wytrwałość. Ponadto jesteśmy zobowiązani mieć na uwadze fakt, że wspomniane zezwolenie nie przedłuża się automatycznie. W związku z takim stanem spraw, co pewien okres pojawia się niezbędność każdorazowego jego prolongowania, aby pobyt w dalszym ciągu był legalny. Uregulowanie tych wszystkich spraw pozwoli cudzoziemcowi cieszyć się swobodną możnością przebywania w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*