Co należy wiedzieć przed rozpoczęciem testów gier online?

Mnóstwo ludzi, którzy uwielbiają grać w gry komputerowe w większości uważa, że testy gier i produktów w internecie za pieniądze to jedno z wymarzonych zawodów na świecie. Masz szansę grać i dostawać za to pieniądze!

konsola ouiya

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywistość najczęściej nie jest aż tak różowo jak zapewne wydaje się wielu fanom gier. Rolą testera nie jest przecież tylko i wyłącznie granie dla przyjemności, lecz również znajdowanie wszelkiego rodzaju nieścisłości i uchybień, jakie mogą mieć miejsce w grze, analiza czy późniejsze sprawozdanie. Należy zaznajomić się zatem z dokładnymi szczegółami na ten temat.Tester zwykle nie ma czasu na to, aby przez długi czas swobodnie delektować się przebiegiem gry. Wręcz przeciwnie, powinien zabiegać, aby przedstawić twórcom jak najwięcej niedociągnięć, błędów i utrudnień. Poszczególny szczegół gry musi być kilkakrotnie przetestowany pod różnymi względami, a później dokładnie odnotowany i opisany. Testowanie gier jest procesem testowania oprogramowania, które ma zapewnić doskonałą jakość gier. Oprócz gier należy także przetestować sprzęt Samsung Galaxy Gear S – wrażenia .

Bardzo ważnym zadaniem testerów jest zbadanie, czy gra działa zgodnie z wszelakimi standardami, również dotyczącymi takich kwestii jak grafika, lokalizacja na ekranie, czas ładowania, sformułowanie instrukcji itd. Dodatkowo techniczne standardy wydają się niezwykle istotne.

Bardzo ważne są również testy prowadzone pod kątem funkcjonalności. W tym przypadku tester musi sprawdzić, czy gra funkcjonuje sprawnie z punktu widzenia użytkownika. Ten etap bardzo często jest wielce pracochłonny, gdyż tester musi przeanalizować różnorakie potencjalne scenariusze oraz musi przewiedzieć wszelkie reakcje gracza w wielu sytuacjach. Należy również starać się grać zgodnie z założeniami wydawcy, aby sprawdzić, czy także w tym aspekcie gra jest ciekawa i spełnia wszystkie założone cele.

gry na PC

Autor: Dion
Źródło: http://www.flickr.com
Tester powinien także na własnej skórze dowiedzieć się, czy wszystkie zasady gry (boxer machine) są jasne, czy nie ma uchybień logicznych i tego typu pomyłek, jakie niestety mogą się zdarzyć nawet w najlepszego rodzaju grach – test: Lark Phablet 6.0. Testerzy wbrew pozorom nie powinni być wyłącznie miłośnikami gier komputerowych. Powinni być także bardzo cierpliwi, spostrzegawczy, skrupulatni i nieszablonowi. Równocześnie muszą umieć działać pod presją oraz potrafić przewidzieć różne niespodziewane sytuacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*