Jak dobrać kurtki myśliwskie, żeby leśne rajdy były udane?

Wysokiej klasy ubrania myśliwskie w barwach leśnych to główny wyznacznik ubioru łowcy zwierząt i tych którzy pracują w lasach. To dla tych ludzi sklepy przygotowują specjalne katalogi z odzieżą, nakryciami głowy, spodniami czy rękawicami mające przeznaczenie leśne. Ludzie lasu: zwykle leśnicy, (straż leśna), a przede wszystkim myśliwi działają w dzikiej przyrodzie, której nigdy nie da się do końca zrozumieć.

kliknij tutaj

Autor: Sheila Hudson
Źródło: http://www.flickr.com
Człowiek jest w lesie ogniwem dopasowującym się do przyrody, nigdy nie na odwrót. Obserwujemy to w odzieży i akcesoriach, które nabyć można w sklepach myśliwskich, militarnych. Kolory kurtek, płaszczy, dresów i wszystkich gadżetów to nade wszystko mozaika i paleta zieleni leśnej.

Polowanie to rodzaj aktywności, najczęściej zajęcie weekendowe, które wiąże się z pewną dozą niepewności. Spotkanie oko w oko myśliwego ze zwierzyną parametrów dzika czy wilka zawsze wywołuje emocje. Łowca nigdy nie będzie w stu procentach pewny przystępował do tropienia zwierząt, nawet mając skuteczne wabiki, niezawodzący sprzęt i ubrania świetnie maskujące – polecany sklep.

Nieprzewidywalność drogi jaką pokonuje zwierzę sprawia, że wszyscy myśliwi wybierający się na polowania, również wspólne, powinni, przysłowiowo, mieć oczy szeroko otwarte. Stąd też całość wyposażenia odgrywa u myśliwych decydującą rolę. Nawet bielizna, zwyczajnie termoaktywna (na każde ochłodzenia) jest projektowana w kolorach zieleni leśnej. Kurtki myśliwskie muszą być nade wszystko ciepłe i dopasowane do proporcji myśliwych.

Za najdroższe okazy przeznaczone do noszenia właśnie myśliwym chętni będą musieli płacić do dwóch tysięcy złotych.

Czy pragniesz wyszukać podobny tekst? Jeżeli tak, to śmiało kliknij ten link i zerknij na ofertę (http://www.krltomaszewski.com/o-mnie/), która zapewne również przypadnie Ci do gustu!

Cieńsze kurtki z polaru dostaniemy od stu złotych, a w wersji pikowanej, z możliwością odpięcia rękawów (walory kamizelki przydadzą się na ciepłe dni lata) w sklepie poproszą o kilkaset złotych.

Obojętnie czy jesteśmy typowym myśliwymi, czy naszą pracą jest służba leśna – ubrania, które nosimy, powinny być relatywnie dobrej jakości, w kolorach maskujących, które dopasowują ludzi do przyrody. Te zabiegi nie tylko zapewnią bezpieczeństwo, ale także komfort przy dłuższych rajdach. Człowiek zawsze był, jest i będzie gościem przyrody leśnej, nigdy gospodarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*