Państwa Półwyspu Indochińskiego są cudowne i miłe dla komiwojażerów

Trzeba odwiedzić Azję, gdyż jest to kontynent wielu atrakcji — nieziemskie jedzenie, mili ludzie, interesująca mentalność i zniewalające widoki.
Jeśli mamy ochotę lecieć do Azji, to warto zacząć od zwiedzania Birmy.

książki

Autor: Jaka Santana
Źródło: http://www.flickr.com

To jeden z |najpiękniejszych państw Azji, który przez bardzo długi okres był trudno dostępny dla turystów. Dlatego jest taki tajemniczy oraz pociągający. Dominującą religią jest tam buddyzm i możemy to dostrzec w mentalności mieszkańców. Są niezwykle przyjaźni, pomocni i godni zaufania. Jeżeli wpiszemy w internecie hasło Birma, to możemy być zdezorientowani, gdyż wyskoczy nam masa witryn o Mjanmie. Nie należy się martwić, gdyż to jest właśnie nowa nazwa państwa. Może nie aż taka nowa, ponieważ istnieje od prawie 30 lat, jednak nie wszystkie kraje świata ją uznały i stąd całe zamieszanie. Jednakże nie określenie powinno nas zainteresować, a ładne miejsca tego zakątka. Bardzo duży procent przyjezdnych decyduje się na zrobienie objazdówki po kraju. Zaczynają od Yangon, następnie Nyaungshwe i pod koniec jeszcze Bagan. W ten sposób można zobaczyć największe atrakcje (rowery górskie elektryczne) kraju. Niektórzy decydują się dodatkowo przykładowo na trekking w okolicach Kalaw albo odwiedzenie Złotej Skały w Kyaiktiyo.

Pamiętajmy jednak o tym, że czasami trzeba zejść z utartego szlaku, by móc zobaczyć prawdziwe życie mieszkańców i by móc odkryć pozostałe przepiękne oraz dzikie miejsca. Należy mieć jednak na uwadze również to, że krajem rządzi junta wojskowa, która czyni wszystko co w jej mocy, by zamknąć ich obywatelom możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*