W jaki sposób wytresować psa

Gdy zabieramy do siebie do mieszkania rozkosznego szczeniaczka to, niezbyt zastanawiamy się nad tym jak go tresować. Na początku po prostu jesteśmy zadowolone z tego, że posiadamy szczeniaka. Wiadomo, że wiążą się z nim obowiązki, bo musimy wychodzić z nim na spacer i dawać mu jeść, do tego potrzebuje on jeszcze sporej porcji pieszczot, więc musimy się nim zaopiekować. Ale o normalnej tresurze nie rozmyślamy. Jednak, jeżeli nie chcielibyśmy, żeby, kiedy pies podrośnie wszedł nam na głowę to powinniśmy pomyśleć o tym jak wytresować psa. Nie jest to prosta sprawa, bo żeby pies rzeczywiście stał się posłuszny, to my jesteśmy zmuszeni być naprawdę konsekwentni i stanowczy.

Pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można raz na coś psu pozwalać a później danej rzeczy mu zabraniać. Ważne, żeby jednak od szczeniaka uczyć go dobrych zachowań. Oczywiście nie możemy wymagać od szczeniaka, by nie załatwiał się w domu. Na początku należy go tego nauczyć, a żeby go tego nauczyć, musimy wychodzić z nim na zewnątrz parę razy dziennie. Jeśli sami do końca nie mamy pojęcia, co zrobić, żeby porządnie tresować psa, to dobrze przeczytać jakieś książki lub obejrzeć programy w TV, zyskamy sporo cennych wskazówek – warto zajrzeć tutaj.

A jeśli chcemy mieć psa wytresowanego na najwyższym poziomie i to nie jedynie w podstawowych sprawach, to warto iść do szkółki treserskiej. Tam nasz pies (zobacz sklep dla psów) zostanie wyszkolony a i my dowiemy się jak panować nad psem.

Pies to poważna sprawa
Gdy posiadamy w mieszkaniu psa, który się nas nie słucha, zdaje nam się, że czworonóg jest po prostu krnąbrny. Ale prawda jest taka, że niestety to wina człowieka. Należy po prostu wiedzieć jak wytresować psa. A wszyscy wiedzą, co robić, żeby pies w odpowiedni sposób reagował na nasze komendy. Jednak, by pies reagował musi poznać owe komendy – wejdź również tutaj.

Nic nie przychodzi samo, jeśli chodzi o tresowanie psa. Gdy mamy świadomość, że sami nie damy sobie z tym zadaniem rady, to najsensowniej pójść do treserów. Treserzy psów potrafią szybko doprowadzić do ładu zwierzę. Ale będąc właścicielami psa powinniśmy brać pod uwagę, że my też będziemy musieli w pewien sposób zmienić swoje podejście do kontaktów ze zwierzakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*