Co wiemy o konsolach?

Świat gier, powiedzmy, komputerowymi, jest olbrzymią branżą przemysłu rozrywkowego, która posiada swoich wielkich producentów, najlepsze produkcje, swoje pokazy nowinek, wartościowe wyróżnienia… Jest to obecnie tak wielka branża, jak cały rynek filmowy z jego studiami w Hollywood i najznamienitszymi reżyserami.

Gry towarzyszyły komputerom, od chwil, kiedy te były w stanie pokazać na ekranie trochę więcej, niż tylko tekst (tak jak w systemach UNIX). Ukazały się pionierskie nazwy, na przykład Bomberman, Pacman lub inne legendy, jednak okazało się, że zapotrzebowanie na tego typu zabawę ciągle rośnie, a nie każdy chciałby, czy jest w stanie zdobyć komputer. Z tego powodu zrodziła się zupełnie nowa gałąź produktów, odmienna partia świata gier, poświęcona jedynie im. Pojawiły się pierwsze konsole.

Gry na kosnolęw Blackgames.pl

Źródło: Blackgames.pl

Legendarne konsole, począwszy od tych pierwszych, to NES (japoński produkt Nintendo Entertainment System), który w naszym kraju z różnych względów nie był osiągalny, dlatego pojawiły się jego odpowiedniki, do dziś kurzące się w wielu domach: Pegasus. Te małe urządzenia podłączane do telewizorów, umożliwiały grę w Contrę czy pierwsze tytuły z serii Mario Bros. Już w latach 90′ pielgrzymki uczniaków oblegały każdy sklep z grami, kartridge’ami i pierwszymi krążkami CD.

Wraz z rozwojem technologii i zapotrzebowaniem na wciąż bardziej złożone tytuły, lepszą grafikę i żywsze animacje, powstały konsole Sony Playstation, na co firma Microsoft, która nie siedziała bezczynnie, odpowiedziała konsolą XBOX. Nadal rosło grono pasjonatów, ukazywały się coraz nowsze rozwiązania, i, co oczywiste, w postępie geometrycznym ukazywały się na rynku rewelacyjne tytuły.

Obecnie najnowsze urządzenia to XBOX 360 (blackgames.pl/xbox-360-konsole-c-130_131.html) oraz Playstation 3 (blackgames.pl/playstation-3-c-981.html). Wyposażone w mocne, markowe procesory, twarde dyski i połączenie z siecią.

Masz w planach uzyskać inne dane na omawiany wątek? Zapewne notka z witryny także je posiada, więc kliknij tu i poznaj je starannie.

Najpowszechniejsze gry na XBOX 360 to seria Battlefield, naszej produkcji Wiedźmin lub Assassins Creed, natomiast gry na Playstation 3 to God Of War, kontynuacje gier GTA oraz najnowszy Tomb Raider.

Mniejszym konkurentem wśród konsol, choć nadal całkiem popularnym, jest japońska, przenośna konsola NDS. Zaprezentowana już niemal dekadę temu, nadal ma mnóstwo pasjonatów, którzy kreują nowe gry na NDS, a także tych, którzy takie tytuły kupują i przy nich spędzają wolny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*