Czym odżywiać nasze koty?

Bez wątpienia każdy rodzic miał za sobą ten dzień, kiedy to ich pociecha wszem i wobec ogłasza, że pragnie posiadać w domu zwierzątko. Cóż wtedy począć? Czy od razu zabraniać malcowi zwierzątka? To zależy od kilku czynników. Głównie, warunków mieszkaniowych naszej rodziny.

Jeśli mieszkamy w małym mieszkanku w bloku można nie myśleć o dużych rasach, takich jak owczarek, czy dogi. Nie zapominajmy też, że za głośne zwierzę będzie zawadzał naszym sąsiadom, a przecież nie myślimy o tym, by z nimi kłócić się. Okazuje się, że wspaniałym zwierzakiem dla nas będzie kot.

Kiedy już wprowadziliśmy do domu kociaka, spostrzegamy, że oto posiadamy w domu absolutnego króla. Kot jest wielkim indywidualistą i nic nie dzieje się bez jego wiedzy. To on decyduje, kiedy można go popieścić. Zawsze chadza własnymi ścieżkami. Samodzielnie zajmuje się swoją higieną- przecież koty to straszne czyściochy.

Jeżeli pragniemy w jakiś sposób dogodzić małemu drapieżnikowi, można mu dawać właściwe jedzenie. W sklepach jest dostępnych mnóstwo dobrych karm, w zależności od wieku kotka oraz jego codziennej aktywności. Już mnóstwo ludzi się przekonało, że idealnie się sprawdza sucha karma karmy dla psa dla kota. Wystarczy przeszukać dowolny internetowy sklep zoologiczny (np. zwierzakowo.pl), a odnajdziemy tam wielki wybór pożywienia, takiego jak: Purina karma dla kotów, karmy suche dla kotów taste of the wild, czy Pronature (). Każda z wymienionych posiada wiele mikroelementów i witamin, niezbędnych do odpowiedniego wzrostu naszego kociaka.

Koty Bengalskie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Nie należy bowiem dokarmiać zwierzaka okruchami z naszego stołu, ponieważ nie wszystko, co jest właściwe dla człowieka, będzie takie samo również dla kociaka. Stosując zbilansowany pokarm mamy pewność, że nasz kotek otrzymał właśnie to, co jest mu naprawdę niezbędne. Dzięki niemu nasz zwierzak ma wiele siły i wigoru, a jego futerko wspaniale się błyszczy. Korzystajmy z zakupów przez internet. W wielu internetowych marketach jest wiele wspaniałych rabatów cenowych, a towar będzie przyniesiony nam pod same mieszkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*