Robisz porządki w piwnicy? Może okazać się, że odkryłeś tam fantastyczne skarby

Ogromne pudła stojące całymi latami na strychu czy w piwnicy są niewątpliwie zmorą właściwie każdego człowieka. Zwykle nawet nie bardzo wiemy, co konkretnie mieści się w środku, jednak na wszelki wypadek starasz się niczego nie wyrzucać – z jednej strony często znajdują się tam różnego rodzaju pamiątki po dziadkach, a równocześnie być może jest tam coś, co kiedyś nam się jeszcze przyda.

Czy dla Ciebie również brzmi to znajomo?
Zrób porządki!
Nic z zawartości tych pudeł na pewno Ci się nigdy nie przyda – nawet jeżeli okazało się, że jest w nich coś, czego potrzebujesz, zwykle nawet nie będziesz o tym wiedział i zwyczajnie pójdziesz kupić tę rzecz do sklepu. Zatem – rób porządki! Może się okazać, że przy tej okazji będziesz mógł nawet się wzbogacić, a równocześnie pozbędziesz się nadmiaru przedmiotów ze swego życia.
Fryderyk Chopin

Autor: Akademia Kobiet Sukcesu
trener
Co można znaleźć?
Afromental

Autor: nattu
Źródło: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie w tego rodzaju pudełkach znajdują się dla przykładu stare monety lub banknoty, które czasami poza wartością sentymentalną mają również wartość materialną Aktualnie praktycznie w każdym dużym mieście znajduje się skup starych banknotów oraz monet, gdzie będziesz mógł spieniężyć część znalezionych numizmatów. Oczywiście niestety nie każdy banknot będzie wartościowy – jeżeli jednak jakieś znajdziesz, bez wątpienia warto udać się do skupu i prosić o ich wycenę.
Gdzie sprzedać?
Zanim sprzedasz znalezione banknoty, musisz zrobić dobre rozeznanie rynku – właściwie każdy skup starych banknotów będzie oferować Ci inną cenę za kupno posiadanych banknotów.

Twoim celem z pewnością musi być sprzedanie ich za jak najwyższą kwotę pieniędzy. Jeśli chcesz mieć gwarancję co do rzeczywistej wartości numizmatów, wówczas musisz udać się do wartego zaufania numizmatyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*