Sztuka prania – wskazówki

Poprawne czyszczenie konfekcji, mimo iż wpisuje się w naszą codzienną rutynę, jest nie lada sztuką. Z uwagi na powtarzalną naturę tej czynności, niekiedy zapominamy o istotnych szczegółach, mogących zoptymalizować czyszczenie tkanin na każdym etapie, zaczynając od sortowania, a skończywszy na właściwej konserwacji pralki. Poniżej porady, jakich stosowanie pomoże opanować sztukę czyszczenia tkanin do perfekcji.

pranie

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie segregowania prania zwracaj uwagę nie tylko na kolory, ale też na rodzaj tkanin. Kolory muszą być podzielone na jasne jak też ciemne, ponieważ nawet przy praniu w niewysokich temperaturach poniektóre pigmenty pigmenty do microbladingu mogą farbować. Drugim kryterium w trakcie sortowania jest rodzaj materiału – dzielmy pranie w zależności od rodzaju przędz na naturalne jak też syntetyczne, ponieważ zalecenie dotyczące ich prania są rozmaite. Dobrym rozwiązaniem będzie kosz z kilkoma komorami na pranie, ułatwiającymi segregowanie – idź na WWW.

Za każdym razem stosujmy się do zaordynowań producenta ukrytych w symbolach na metce wszytej w odzieży. Jeżeli jakieś okrycie nie ma metki, obchodźmy się z nim nadzwyczaj łagodnie. Żeby ochronić konfekcję przed uszkodzeniami w trakcie prania, za każdym razem opróżniajmy kieszenie, starajmy się zawiązywać sznurki jak też nie przepełniajmy bębna. Odzież w szczególności narażoną na uszkodzenia mechaniczne można wkładać do specjalnych woreczków na pranie. Kierujmy uwagę

pranie

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com

także na stan naszych odzień przed włożeniemich do pralki. Pranie konfekcji z poluzowanymi guzikami, biustonoszy w złym stanie albo garderoby z rozdarciami, może zaszkodzić nie wyłącznie naszej pralce, ale dodatkowo ciuchom.

Odpowiednie posortowanie odzieży, jest pierwszym krokiem w sztuce doskonałego prania. Kolejny to właściwe załadowanie pralki. Miejmy na uwadze, że nie wolno do pełna napełniać pralki. Pozostawienie wolnej przestrzeni, tak aby ubrania mogły się bez problemu obracać w pralce, jest niezbędne do uzyskania odpowiednich rezultatów prania. Zależnie od typu materiału powinniśmy zostawić w bębnie właściwą ilość wolnego miejsca. Tkaniny bawełniane potrzebują najmniej wolnej przestrzeni – starczy jak będzie ona odpowiadać wielkości ręki włożonej nad pranie – porównaj. Z kolei materiały syntetyczne muszą zajmować nie więcej aniżeli 40-60procent bębna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*