Które gry na komputer związane z historią są najodpowiedniejsze?

Mówi się, że obecnie gry komputerowe są tak powszechne, że wywierają wpływ na całe pokolenia. Toczą się nieustanne dyskusje o tym, czy granie jest szkodliwe i czy może przynieść jakieś pozytywne skutki. Nagminnie podejmuje się temat zbyt długiego i częstego grania przez dzieci i młodzież i skutków z tym związanych. Poza negatywnymi skutkami pojawia się jednak całkiem sporo korzystnych, pojawiających się w zależności od charakteru gier, jaki jest preferowany.

gra komputerowa

Autor: Saiko Weiss
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji dużej liczby gier na przykład wyrabia się refleks i podwyższa koncentracja. Natomiast dość charakterystycznym typem gier są te, które w swoim scenariuszu nawiązują do wydarzeń znanych z historii. Takie gry starożytność () czy inne okresy historyczne traktują jako tło następujących tam wydarzeń. Oczywiście w tym miejscu ważne jest, by zachowana była prawda historyczna, przynajmniej do jakiegoś poziomu. Jeżeli ta kwestia jest zapewniona, gra ma charakter edukacyjny i może dać pozytywne skutki.

Gry na przeglądarkę

W ostatnim czasie wzrosło powodzenie tak zwanych gier online. Jak sama nazwa wskazuje, są to tego rodzaju gry, do których potrzeba zwykle jedynie łącza z Internetem i posiadania przeglądarki internetowej. Powszechność ta bierze się w pierwszej kolejności z faktu, że gry takie zwykle są bezpłatne.

Jeżeli masz ochotę zbadać sprawę, przejrzyj nasz kolejny tekst, w którym znajduje się kompleksowa analiza (https://wielkor.pl/pl/c/Potykacze/68). Rozwiąże ona wszelkie Twoje wątpliwości.

Aspekt ten w obliczu wysokich cen gier standardowych ma ogromne znaczenie, zwłaszcza dla najmłodszych graczy, którzy nie mają swoich oszczędności. Do gier tego typu również zaliczają się takie, których akcja rozgrywa się wiele wieków temu. Przykładem jest taka gra jak Goblin Keeper.

Liczy się w pierwszej kolejności strategia

gra na komputerze

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo gier, niezależnie od tego czy są to tytuły umiejscowione w minionych epokach, czy gry zupełnie fantastyczne, swoje reguły opierają przede wszystkim na logice i planowaniu. Ich powtarzającym się elementem jest przykładowo planowanie armii czy konstruowanie miast, co wymaga rozsądnego gospodarowania środkami. Przykładem takiej gry jest Ikariam (czytaj dalej), akcja ma miejsce w starożytnym Rzymie. Gracz musi tu wybudować i utrzymać miasto w okresie starożytności. Popularność gier tego rodzaju nieustannie rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*