Odpowiedni czas na pójście do muzeum

Urlop to wymarzona pora na to, aby nadrobić wszelkie zaległości kulturalne. Pomyślmy o tym, kiedy ostatnim razem byliśmy chociażby w kinie, operze, teatrze czy operetce. Dawno temu, zgadza się?

pokazy akrobatyczne

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Poziom czytelnictwa w kraju ciągle się zmniejsza. Książki widujemy tylko w bibliotekach. Zamiast kina decydujemy się na zabawne filmiki w internecie. Szczeniaczki są przecież tak śmieszne! Ale czy to nam w zupełności wystarcza? Wszelakie pokazy artystyczne są jak najbardziej pożądane. Bez względu na to, czy wolimy kulturę niską czy wysoką. To ona poszerza nasze horyzonty. Za jej sprawą będziemy bardziej interesującymi kompanami do dyskusji. Wakacje kuba wyjazd cena to czas dużej liczby przeróżnych wydarzeń kulturalnych () oraz ciekawych festiwali. Przy okazji wyczekiwanego relaksu możemy odwiedzić któryś z nich. W zależności od tego, jaką dziedzinę sztuki wybierzemy, na pewnoznajdziemy coś właściwego dla siebie. Fani muzyki będą mieli możliwość wybrać się na jakiś koncert. Zwiedzając nieznane dotąd miasto, udajmy się do galerii sztuki, by podziwiać dzieła znanych artystów. Takie pokazy artystyczne, to rzeczywiście doskonała rozrywka dla duszy!

Tego lata szykuje się również kilka interesujących nowości filmowych. Wyjście na seans to ledwie godzina czy dwie, jednak niezapomniane wrażenia pozostają na długi czas. Często dają nam do myślenia i pozwalają spojrzeć na problem z zupełnie nowej perspektywy. Dzięki nim otwieramy się na innych ludzi i stajemy się bardziej tolerancyjni. Poznajemy także siebie. Stawiamy się na miejscu postaci z srebrnego ekranu. Na moment pragniemy stać się nimi. Jesteśmy bardziej empatyczni. Obcowanie z różnymi sferami kultury nie tylko poszerza horyzonty. Pozwala jednocześnie lepiej otworzyć się na pozostałe osoby. Mało tego – jest świetną okazją do rzeczywistego zapoznania nowych przyjaciół. Pokazy artystyczne () to coś więcej niż jedynie chwila. To przede wszystkim czas zainwestowany we własne człowieczeństwo. Wówczas możemy zgłębić siebie. Odpowiedzieć na kluczowe pytania: „Kim jesteśmy”, „Dokąd zmierzamy” albo „Jaki jest mój życiowy cel?”. Przebywanie ze sztuką sprawia, że stajemy się o wiele bardziej wrażliwi na krzywdę innych ludzi. Z tego powodu powinniśmy znaleźć trochę czasu na nadrobienie wszystkich zaległości w dziedzinie kultury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*