Jak się przygotować wzięcia udziału w triathlonie?

Biegasz dosyć regularnie? W dodatku potrafisz dobrze pływać i lubisz jeździć na rowerze? A zatem czemu nie spróbować swoich sił w triathlonie? Sprawdź jak się do niego przygotować, by być w doskonałej formie, zrealizować postawiony cel i nie nabawić się kontuzji.

Jazda na rowerze

Autor: Lenny
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musisz wiedzieć, że istnieje kilka form triathlonu wśród, których wyróżnić możemy zawody długodystansowe i krótkodystansowe. Wybierz wyzwanie, które najbardziej odpowiada Twojemu poziomowi i czasowi jaki pozostał do zawodów. Od czego zatem zacząć przygotowanie do triathlonu? Ważne jest, aby postawić sobie cel możliwy do osiągnięcia. Od tego zależy jak będzie wyglądał Twój program przygotowań. Poza tym określenie celu ma efekt motywacyjny. Odliczaj dni do zawodów, zapisując w dzienniku treningowym wszystko, co robisz. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć swoje postępy i będziesz świadom ile wysiłku jeszcze przed Tobą. Planowanie jest fundamentem sukcesu w każdej dziedzinie życia, w sporcie również!

Przygotowanie do triathlonu to nie tylko poznanie swoim możliwości, a także słabości. Początkowa praca, którą musisz wykonać polega na wyeliminowaniu lub przynajmniej zminimalizowaniu elementów, które mogłyby przeszkodzić w osiągnięciu danego celu. A więc jakie są Twoje słabości? Zrób rachunek sumienia! Lista potencjalnych przeszkód wiąże się z obszarami takimi jak: sposób życia, odżywianie, podatność kontuzje oraz taktyka. Przygotowanie do triathlonu najlepiej rozpocząć rok przed zawodami. Ten czas powinieneś podzielić na kilka etapów przygotowań. Początkowo należy skupić się na poprawieniu kondycji i regularnym zwiększaniu intensywności treningu.

Pływanie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Twoim kolejnym celem powinno być pobijanie własnych rekordów a podczas ostatnich dni przed wyścigiem powinieneś częściowo zmniejszać intensywność treningów – wskazane jest biegania, jazda na rowerze i pływanie, ale po prostu na nieco mniejszych dystansach i z mniejszym wysiłkiem, by pozwolić organizmowi na regenerację.

Plan treningowy powinien wiązać się ze zwiększeniem szybkości, wytrzymałości siłowej i wytrzymałości beztlenowej. Istotne, by naprzemiennie i regularnie uprawiać trzy dyscypliny, różnicować treningi, planować sobie jeden dzień odpoczynku w tygodniu a na weekend warto zaplanować najdłuższy trening.

Opracowane tutaj informacje zainteresowały Cię tak mocno, że pragniesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy więc do następnej witryny. Tam czeka istotne opracowanie (http://www.proformasport.pl/gryfy-obciazenia/).

Dzięki dobremu przygotowaniu przekonasz się, że triathlon to nie tylko wyzwanie, ale również doskonała zabawa, w której możesz brać udział przez wiele lat. A więc do zobaczenia na mecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*