Jakiego rodzaju kurtka byłaby najlepsza na wyprawę w Tatry?

W górach bez względu na porę roku trzeba być wyposażonym na wszystkie typy pogody. Nawet jeśli jest śliczne słoneczko, to nie oznacza to, że za moment nie przyjdzie burza. Sprawy nie ułatwia nam to, że trekking jest często dużym wysiłkiem, co związane jest z poceniem się.

Niezwykle właściwe jest ubieranie się na „cebulkę” zatem ubieranie kilku warstw ubrania i w zależności od warunków atmosferycznych zdejmowania warstw albo zakładanie ich.
Kurtka 3w1 jest to połączenie kurtki wewnętrznej i zewnętrznej. Złączone są one ze sobą przy wykorzystaniu suwaka. Suwak, który służy do zapięcia w kurtce wewnętrznej jest używany do jej połączenia z kurtką zewnętrzną. Kurtkę 3w1 moglibyśmy wkładać na 3 różne sposoby. Może ona służyć jako tylko kurtka wewnętrzna, jaką kurtka zewnętrzna lub obydwie kurtki złączone w jedną. Przez to kurtka 3w1 jest właściwa na jakąkolwiek aurę. Jeśli jest słońce, lecz wieje wiatr w takiej sytuacji wystarczy nam sposób nr 1. Jeśli pada deszcz, ale jest w miarę ciepło, to wtedy dobrym sposobem użycia kurtki jest sposób numer 2. A jeśli jest słońce oraz pada, wtedy najlepszy będzie sposób trzeci.
kupić

Autor: dungodung
Źródło: http://www.flickr.com/
Wodoszczelność jest niezwykle istotna dla kurtki zewnętrznej. O całkowitej jej wodoszczelności moglibyśmy mówić wówczas, kiedy dany laminat osiągnie wyższy albo równy poziom 10000 mmH2O/m2. Podklejone szwy są bardzo istotne dla wodoszczelności oraz wodoodporności. Szwy są najsłabszym punktem w konstrukcji każdej kurtki, dlatego też bardzo ważne jest, aby były podklejone. O dobrej oddychalności kurtki może mówić wartość większa niż 10 000 gH20/m2. Im wyższa tego typu wartość tym naturalnie korzystniej. Kurtka powinna być dopasowana i powinna przylegać do ciała.

Mogłaby być trochę luźniejsza, jeśli będziemy pod nią zakładać jeszcze jedną warstwę. Jednak w każdym wypadku powinna ona dopuszczać na wygodne poruszanie się.

Z pewnością przyda Ci się dostęp za darmo (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/promienniki-parasole-grzewcze/) do naszej nowej witryny. Nie ociągaj się, tym bardziej jeżeli zaciekawiły Cię omówione tu tematy.

Dla kobiet najlepsze będą kurtki 3w1 damskie a dla mężczyzny męskie. Dziecięce kurtki są dopasowane do ich budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*