Odnajdź swoją pasję i stań się oryginalny

Jak się odróżnić, jak być autentycznym? Za często myślimy o tych, co chcą być zauważalni, iż są to ludzie płytcy i próżni, rozmyślają jedynie o tak zwanym „parciu na szkło”, nic nie chcą od życia tylko popularności! Oczywiście to złe postrzeganie, ponieważ każdy z nas – ekstrawertyk czy osoba introwertyczna – wymaga uznania, chceodznaczać się wyjątkowością, nie chce jednocześnie, by jego życie było byle jakie. Co więc uczynić, aby być autentycznym?

sukienka

Źródło: http://sklep.maximussukienki.pl/
Dla ludzi, którzy lubią rzucać się w oczy istnieje dość łatwy sposób: zabawne gadżety, typu koszulki z napisem to niezawodny sposób na powodzenie wśród innych. Trudno domniemywać, ażeby tego typu koszulka nie skupiła na sobie uwagi innych. Można orzec, iż noszą te ubrania jedynie osoby, które są puste w środku, lecz to oczywiście rażąca niesprawiedliwość i nadużycie!

Oczywiście, iż najlepiej nosić koszulkę z nadrukiem przykładowo jakiegoś bandu muzycznego, o jakim będziemy posiadali jakieś pojęcie. To będzie znaczyć, że nosimy tą koszulkę „po coś”, iż słuchamy takiej muzyki, utożsamiamy się z pewną filozofią. Skoro zaś nosimy tego typu ubiór, bo to modne, błyskawicznie możemy zostać zweryfikowani, co nas zaboli podwójnie: z jednej strony, zero kompetencji (czyli zero wiedzy o danym bandzie muzycznym, zjawisku), z innej, kpina z naszego pozerstwa. Ciekawe są dodatkowo takie koszulki jak na przykład ta.

kolekcja filmów

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wobec tego stać się oryginalnym a jednocześnie nie rzucać się w oczy? Odpowiedź jest prosta: dbaj o własne hobby. Oczywistym jest, że najkorzystniej posiadać tego typu pasje, ażeby każdego zadziwić. Możesz przecież zbierać rzadkie starocie skup staroci Warszawa czy rzadkie płyty winylowe, których wartość rynkowa przewyższa kilka średnich pensji, jednakże dla Ciebie są to przedmioty bezcenne

Nie powinieneś jednocześnie czuć się mniej wyjątkowy, jeśli posiadasz we własnym zestawie kolekcjonerskim mniejszego kalibru rzeczy. Najważniejsze pasja, to ona tworzy w nas poczucie misji, sensu życia, to ona ułatwia dążenie nam do coraz lepszych efektów. Człowiek bez pasji jest trochę samotny, nie posiada punktu odniesienia i brak mu pełnego przekonania, że o coś w tym wszystkim chodzi. Jak niezbędna jest pasja potwierdzą Ci wszyscy, dla których zbieranie różnorodnych przedmiotów, trwa już od wielu lat. Traktują oni własną kolekcję jak najbliższą rodzinę, nie oddali by jej nawet pod groźbą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*