Perfekcyjny plan na zebranie w kole bliskich! Zajrzyj!

Teraz coraz bardziej modne stają się towarzyskie spotkania przy grach planszowych. Rozkręcają je przyjaciele w własnym towarzystwie, zdarza się też, że nawet kluby bądź inne lokale co jakiś czas zapraszają na tego typu wieczory.

pandemia gra

Autor: C&A
Źródło: C&A
W taki sposób można przeżyć zabawę sylwestrową i dokazywać równie dobrze, niczym na oszałamiającym balu.
blues
Co wobec tego wskazane jest mieć? Przede wszystkim, oczywiście, stół.

Na pewno przyda Ci się aktualna treść (https://starocieiantyki.pl/co-skupujemy/skup-zastawy-stolowej/). Zatem kliknij w ów link oraz ciesz się artykułem, który z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

Ewentualnie spory kawałek podłogi. Wszystko po to, aby bez problemu zmieściła się plansza i pozostałe elementy, np. figury, kostki. Kolejna rzecz to, w rzeczy samej, gry. Wybór mamy nader szeroki i każdy znajdzie nieco dla siebie. Ciekawą opcją są gry, w których uczestnicy stają przeciw grze i muszą konsolidować swoje moce, żeby pospołu wygrać. Na takiej zasadzie działa na przykład Pandemia gra, która była nominowana w konkursie Gra Roku 2010. Uczestnicy rozgrywki mają uratować świat przed czterema chorobami, które wydostały się z zamknięcia. Tylko współpraca może tu dać efekt! To doskonałe wyjście dla osób, jakie w świat gier planszowych dopiero wnikają albo chcą się niezobowiązująco rozerwać.

Dla bardziej zaawansowanych graczy – a także dla tych, którym nieobce jest projektowanie taktyki – lepsze pozostaną gry strategiczne i im podobne. Dokłada się do nich na przykład czynniki ekonomiczne, które podnoszą jeszcze pułap batalii. Do takich gier należy choćby Twilight Imperium – jedna z najbardziej znanych (i rozchwytywanych) planszówek. Partia potrafi trwać bardzo długo, a jej rezultat jest uzależniony głównie od decyzji, jakie podejmują poszczególni gracze.

Bardzo mały jest tu poziom przypadkowości.
Wyjątkowo jednak do powodzenia wieczoru z planszówkami potrzebni nam są… gracze, to znaczy osoby, z którymi znajdziemy wspólny język przy planszy lub kartach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*