Jeżeli zamierzasz przyjechać do Legnicy, zobacz, co fajnego tutaj znajdziesz i gdzie będziesz mógł wykupić nocleg.

Jeśli chcesz zajrzeć do Legnicy na więcej niż jeden dzień przed wyruszeniem w trasę powinieneś wyszukać odpowiednie miejsce, w którym zatrzymasz się na noc. Zobacz, co oferuje Ci to cudowne miasto w tym obszarze i co na Ciebie tutaj czeka.

Legnica

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jechać, to jedynie do Legnicy!
Legnica to miasto natury. Jest ona znana ze względu na cudowne obrazy przyrody, które zobaczysz, gdy zdecydujesz się tu zawitać. W centralnej części miasta rozciąga się duży park, który ma aż 50 hektarów! Jeżeli przybędziesz do Legnicy w upalne dni lata, zaraz po przybyciu, będziesz mógł zrelaksować się w cieniu legnickich drzew. Park jest również doskonałym miejscem na długie oraz błogie spacery. Zobacz również: (Najlepszy hotel (wczasy nad jeziorem) w Legnicy- Przy Baszcie)

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ten niecodzienny obszar zieleni jest bardzo uporządkowany i doskonale zagospodarowany. Jeżeli jesteś miłośnikiem natury z pewnością odwiedzisz legnickie platany, pochodzące nawet z przełomu XIX i XX wieku. Zobaczysz tam dużo gatunków i odmian drzew oraz krzewów. Takie samo bogactwo zieleni znajdziesz także w Lasku Złotoryjskim, położonym w południowo-zachodnim rejonie miasta.

Legnica to nie tylko cudowna przyroda. Gdy przyjedziesz do tego niezwykłego miasta powinieneś obowiązkowo zobaczyć zabytki. Wybrane z nich wywodzą się jeszcze ze średniowiecza. Najbardziej wiekowy jest Zamek Piastowski z kaplicą oraz kościół Marii Panny i św. Piotra i Pawła (obecnie katedra). Bardzo stare są także fragmenty murów obronnych. Dodatkowo zobaczysz tu barkowy kościół św. Jana z kolegium jezuickim oraz Akademię Rycerską.

W jaki sposób znaleźć odpowiedni nocleg w Legnicy?

Jeśli będziesz chciał spędzić w Legnicy kilka dni, powinieneś wcześniej zarezerwować miejsce do spania. Sprawa jest bardzo prosta. Wszystko jest uzależnione od zasobności Twojego portfela i Twych oczekiwań. Możesz zdecydować się na hotel albo hostel. Możesz także zatrzymać się w schronisku. Autor:


Noclegi w hotelu

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

Hotel, hostel a może schronisko?

W momencie gdy zdecydujesz się na hotel, masz gwarancję że noc będzie udana. Hotel to wygoda. Możesz zarezerwować pokój jednoosobowy i nie kłopotać się niepożądanym towarzystwem pozostałych gości. Możesz też skorzystać z hotelowej restauracji.

Musisz wiedzieć, że w momencie gdy wybierzesz hotel, koszt Twojego wyjazdu nieco wzrośnie. Nie musisz się wcale niepokoić – jeśli nie chcesz przepłacać, możesz zdecydować się na hostel bądź schronisko (najtańsza możliwość). W hostelu płacisz za łóżko nie za pokój. Zatem najczęściej dzielisz pomieszczenie z różnymi osobami. Dla wielu osób taka opcja jest OK. Jeśli planujesz wpaść do Legnicy i zarezerwować odpowiedni nocleg, możesz wspomóc się Internetem, wpisując na przykład „nocleg w Legnicy”. Zobaczysz, że bez problemu znajdziesz miejsce, które Ci odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*