Jakie wyposażenie do oczek wodnych?

Projekt ogrodu to sporo pracy, a jeśli w centrum umieszczamy oczko wodne, musimy o nie zadbać. To naprawdę ozdoba, szczególnie jeśli zadbamy o odpowiednie rośliny. O czym należy wiedzieć, mając swój własny staw tuż pod domem?

Oczko wodne jest przede wszystkim ozdobą ogrodu dla miłośników zwierząt i roślinek wodnych. Żeby naprawdę każdy mógł dało się nim szczycić i chwalić się nim znajomym, powinniśmy o nie zadbać. Pielęgnacja i napowietrzanie wody muszą być systematyczne, dlatego należy zatroszczyć się o własne poczucie obowiązku.

Akwarium

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Czysta wodaIstotne, aby badać parametry wody specjalnymi sprzętami ze sklepów z akcesoriami akwarystycznymi. Najważniejsza jest czysta woda w stawie, stąd też tak ważny jest dobry filtr. Powinno się go często czyścić, chociażby pod bieżącą wodą. Warto jednak uwzględnić, że bakterie, wytworzone na nim są wyjątkowo ważne, dlatego nie można za dokładnie umyć filtru. Jeżeli to zaniedbamy, trzeba zmienić wodę w oczku, przynajmniej w części. Napowietrzanie jest wyjątkowo potrzebne, przydatne są więc pompy wodne i fontanny. Latem dolewajmy wodę, która wyparuje.

Walka z glonami

akwarium

Źródło: flickr.com

Kiedy jest ciepło i słonecznie, pojawiają się glony. Mogą szkodzić nie tylko wyglądowi, ale głównie zwierzętom w oczku. Należy więc regularnie je wyjmować samodzielnie. Oczywiście można pomagać sobie specjalnymi sprzętami do tego przeznaczonymi albo po prostu narzędziami ogrodowymi. Małe glony trzeba niestety wyjmować specjalnymi sieciami. Nie należy używać chemii, szczególnie, jeżeli w stawie pływają. Więcej w temacie oczka wodnego i akcesoriów jest tu:

Ryby i rośliny – dbaj o nie!To oczywiste, że trzeba dbać o zwierzęta (weterynarz wałbrzych 24h) z oczka wodnego. Odpowiednia woda, pozbywanie się glonów – są związane z tym bezwzględnie. Rybki należy codziennie karmić i znać ich zachowania. Każdy niepokojący problem należy sprawdzić. Rośliny natomiast musimy często przycinać i czasami nawozić, gdy nie rozwijają się. Gdy jednak są zbyt aktywne, rozsadzajmy je. Nawozy i pokarmy dla rybek kupujmy jedynie z pewnych źródeł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*