Rockowe brzmienie cieszy się nadal niezwykle dużym zainteresowaniem

Rock, to muzyka jaka gatunkowo jest już stosunkowo dojrzała, lecz w tym przypadku nie można stwierdzić, że czas dla tej muzyki się skończył. Jak najbardziej muzyka rockowa ma niesamowicie dużo fanów, którzy z chęcią wybierają się na koncerty największych, jak i tych mniej popularnych zespołów, które przeważnie znane są miejscowej publiczności. Muzyka ta oparta jest zwłaszcza na mocnych brzmieniach gitarowych, które oczywiście wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, jakie nadają wyjątkowe brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się niesamowicie dużą popularnością, co przekłada się przede wszystkim na to, że nadal w przeważającym stopniu produkowana jest ona z wykorzystaniem żywych instrumentów. Jak najbardziej rozwój tej muzyki wiąże się z dopuszczeniem elektroniki, jednak w tym przypadku jest ona zwłaszcza dodatkiem do całości brzmienia tego gatunku muzycznego.

zespół Pink Floyd

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najbardziej znanych i nadal grających wiele koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: muzyczne newsy o pink floyd). Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i na początku rock w wykonaniu tego zespołu był bardzo mocny, można nawet stwierdzić że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół ten zaczął rozwijać się w kierunku rocka, ale w brzemieniu progresywnym. Grupa ta jest znana i ceniona nie tylko za standardowe brzmienie rockowe, jakie gromadzi dużo niezwykłych instrumentów. Pink Floyd znany jest na całym świecie również z tego, że teksty piosenek przedstawiają określoną głębię, która daje szansę nie tylko niepowtarzalnie się bawić, ale również zadumać się nad słowami, które poprzez dany utwór zespół ten stara się przekazać. Jest to niesamowicie istotne i zdecydowanie to cechuje i równocześnie cechuje zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół ten nadal posiada dużo fanów.

Zespół Queen, to następna z legend światowego rocka. Jest to zespół, jaki znany jest tak naprawdę chyba każdemu, nawet osobom, które nie interesują się takim gatunkiem muzycznym. Zespół ten w czasach swej świetności, przedstawiał utwory, które były niesamowicie nowoczesne pod względem technicznym, a więc posiadały dźwięki szczególnie trudne do zagrania i wyjątkowo podkreślające określone frazy utworu (zobacz więcej: o Queen na TerazRock.pl).

Zespół ten na rozkładówce ma praktycznie wszystkie kontynenty świata, z setkami koncertów zagranymi w danych krajach.

Zaciekawił Cię omawiany artykuł? Jeżeli tak, to bez ociągania sprawdź też to unikalne źródło (http://www.saleweselne.com/gora-kalwaria/). Zwyczajnie kliknij ten link a z pewnością się nie zawiedziesz!

Zespół ten do dzisiaj wspominany jest przez wielu entuzjastów rocka, ale co istotne, czasami istnieje możliwość usłyszeć jeszcze ten zespół na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*