Jaki aparat fotograficzny do fotografii prasowej?

Fotografia prasowa rządzi się własnymi regułami.Fotograf, który otrzymuje zlecenia na zdjęcie relacjonujący ważne wydarzenie polityczne, przykładowo olimpiadę, musi liczyć się z tym, że danego ujęcia nie da się powtórzyć.Sytuacja zmienia się wtedy na tyle szybko, że o uchwyceniu najlepszego momentu przesądzają niejednokrotnie dosłownie sekundy.

Obiektyw, fotografia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jest to bardzo wymagająca praca, którą wykonuje się pod presją czasu. Osoba, która chce pracować w tym zawodzie, musi odporna na stres, jak również wytrwała, gdyż oczekiwanie na dobre ujęcie poświęcenia. Fotoreporter musi też nosić ze sobą dużo ciężkiego sprzętu,stąd też jest to zawód, który przeważnie wykonują mężczyźni.

Fotografowanie dynamicznej sytuacji wymaga od fotografa nie tylko refleksu, ale również aparatu z bardzo sprawnie działającym układem autofocusa, a także rejestruje obraz z prędkością kilku klatek na sekundę. Dlatego w zestawie yerba mate zestaw prezentowy fotoreportera musi znaleźć się sprzęt, który przy zdjęciach seryjnych pozwoli zarejestrować dużą liczbę obrazów na sekundę. To bardzo ważne, ponieważ jego bufor nie może się zapełnić nawet po wykonaniu dwudziestej klatki.

Warto wiedzieć, że w trakcie pracy nad fotoreportażem nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne. Stąd też profesjonalny aparat powinien być odporny na wszędobylski kurz oraz opady deszczu lub śniegu. Poza tym istotne jest, aby sprzęt radził sobie w sytuacji, gdy robimy zdjęcia w przy kiepskim oświetleniu. Także obiektyw w aparacie musi być odporny na trudne warunki atmosferyczne. Obiektywy canon należą do najczęściej wybieranych przez fotoreporterów.

aparat fotograficzny

Sprawdź dlaczego -> W zawodzie fotoreportera trzeba mieć kilka obiektywów o zmiennej ogniskowej. Teleobiektyw służy do robienia zdjęć z dużej odległości, kiedy nie możemy podejść blisko sceny.Nierzadko jednak zdarza się, że fotograf nie może oddalić się na większą odległość od obiektu. W takiej sytuacji tylko bardzo krótkie ogniskowe uchwycą wszystko z szerokiego planu. Obiektywy nikon również posiadają wiele ciekawych zalet, dlatego należy rozważyć ich zakup.

Informacje o produktach nikon możemy przeczytać na stronie internetowej sigma-sklep.pl/obiektywy-makro,6,cat.html. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakiej firmy body posiadamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*