W które gry trzeba zagrać

Wraz z rozwojem gier komputerowych, wytwórcy kreowali coraz różniejsze rodzaje gier, charakteryzujące się odmiennymi strategiami prowadzenia techniki gry, trybu. Trudno wyodrębnić jakikolwiek konkretny podział gier, gdyż w literaturze przedmiotu nie istnieje sprecyzowany podział gier ze względu na gatunek.

Porównując opisane przez autorów gatunki gier można podzielić je najgeneralniej na:
symulatory, gry zręcznościowe, fabularne, fantasy, sportowe i inne. Omówię teraz wybrane z nich.
Gry wyścigi. Gatunek gier polegających na ściganiu się z rywalami. Zadaniem gracza jest zdobycie pierwszego miejsca albo uzyskanie jak najlepszego czasu . Możesz ścigać się przeróżnymi pojazdami (powietrzne), natomiast sama natura gry także może być zmienna (zręcznościowa bądź symulacyjna).
Piknik na łonie natury

Autor: Daniel Glifberg
Źródło: http://www.flickr.com
Walentynkowy prezent

Autor: Princess Academy
Źródło: Princess Academy
Symulatory charakteryzują się przede wszystkim tym, iż odzwierciedlają rzeczywiste wydarzenia w wirtualnym świecie, przykładowo symulatory lotów, symulator jazdy (Polecam nauka jazdy włodawa Sigma) samochodem, itd. Zachodzą w nich ograniczenia rodzaju fizyka obiektów, aczkolwiek są wyjątki, np. modna seria The Sims. Gry podobne na ogół mają samouczek. Symulatory to też tego rodzaju gry, w których mamy możność budowy miast. W najwyższym stopniu chyba popularną grą symulacyjną jest seria wzmiankowanej wcześniej gry The Sims, w jakiej istnieją olbrzymie możliwości manewru. W skrócie rozrywka polega na prowadzeniu wirtualnego życia Simów (odpowiednik ludzi), którym musimy stworzyć dom, odnaleźć pracę lub dbać o potrzeby biologiczne, albo też pozyskiwać znajomości, dbać o nie a także awansować na coraz lepsze stanowisko pracy. Gra nadaje się świetnie dla dziewczynek. Tworzenie doskonałych Simów, które odzwierciedlają nas samych, umożliwia realizować swe marzenia w świecie fikcyjnym.
pomieszczenie

Forge of Empires to gra , w jakiej wznosisz swoje własne miasto i towarzyszysz mu przez wszystkie okresy istnienia cywilizacji, zacząwszy od ery kamienia. Odkrywaj nowe technologie i wchodź w nowe epoki.

Zapisz się na kartach przeszłości, stawiając wyjątkowe, zaawansowane konstrukcje i ogromną metropolię. Powiększaj swe imperium dzięki strategicznie opracowanym kampaniom i błyskotliwym posunięciom militarnym. Stwórz swój świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*