Własny dom? Czy to dobry pomysł?

Ludzie coraz częściej uciekają z miast, stawiają domy na wsi, otaczają się roślinami i zwierzętami, doceniają zapewne nową jakość życia, spokój, przyrodę i naturę dosłownie na wyciągnięcie ręki. Do woli mogą mieć rośliny w domu i ogrodzie. Ten sielankowy krajobraz nie ma jednak samych zalet.

Meble ogrodowe

Autor: PPG Deco Polska Sp. z o.o.
Źródło: PPG Deco Polska Sp. z o.o.
Wiadomo, idealne rzeczy nie istnieją, identycznie jest w kwestii życia na prowincji. Ludzie zmęczeni życiem w mieście rzucają wszystko i uciekają daleko od miasta. Niektórzy się bardzo w to wkręcają, planują gospodarstwa agroturystyczne hodowlę strusi, czytają hodowla ssaków, o zwierzętach gospodarczych, planują farmy ekologiczne, produkcję zdrowego jedzenia, niektórzy planują winnice, kolejni planują rozbudowę i stworzenie hotelu…

Wszystko pięknie, lecz do tych planów potrzeba oczywiście pieniędzy i możliwości. Kasa oczywiście jest niezbędna, aby ruszyć budowę, a możliwości (na przykład w przypadku winnicy, potrzebujemy dużo terenu) nie zawsze są takie jakbyśmy tego chcieli. Co więcej, większość osobników, którzy zwiali z miasta nie dość, że nie ruszyli z żadną inicjatywą, to dodatkowo zaczynają narzekać na takie życie. Odpowiednia wiedza na ten temat kryje się w książkach (fachowe pozycje, dla hobbystów: porady o roślinach domowych i ogrodowych)

Główną wadą jest dojazd do miasta, do pracy. Wielu myślało, że będzie jeździć autem, ale okazało się to dość drogie. Zaczęli podróżować autobusami, jednakże kursów było tak mało, że ta możliwość była bardzo ograniczona.

Aby uzyskać świeże dane na omawiane zagadnienie przenieś się tutaj (https://febestore.pl/), a zapewne nie będziesz zawiedziony Sprawdź to!

Pociągi? W wielu miejscach nie kursują, więc opcja nie istnieje. To jednak tylko czubek góry lodowej.

Następnym ważnym problemem są koszty życia. Postawiliśmy (lub kupiliśmy) dom, nastało lato i było piękne, ale teraz nastała sroga zima i trzeba grzać. Opłaty zaczęły sprawiać nam problemy, nie przemyśleliśmy tego, z rozrzewnieniem wspominamy miejsce ogrzewanie, tanie, a zawsze było ciepło. Po jakimś czasie okazuje się, że trzeba wymienić dach, kolejny koszt. Później był mróz i w piwnicy pękły rury, a najgorsze jest to, że w czasie naprawy dachu zepsuła się rynna… Trzeba zamocować nową. Następnie zorientowawszy się, iż nie mamy… piorunochronu… I tak dalej. Zastanów się wobec tego, drogi człowieku, czy warto mieć swój dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*