Jak przyswoić sobie grę na gitarze?

Kto z nas, oglądając klipy ulubionych wykonawców nie marzył choć raz o tym, aby umieć grać na jakimś instrumencie, mieć własną kapelę, dawać koncerty, nagrywać płyty i wieść żywot rockmana? Pewnie przytrafiło się to każdemu.

Wielu ludzi jednak zatrzymuje się przy wyobrażeniach, a przecież zrealizowanie choćby części jest tak łatwe|! W każdym wieku możemy nauczyć się grać i przyłączyć się do jakiegoś zespołu, lub nawet stworzyć własny.

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

To o czym śnią najczęściej mężczyźni to nauka kurs angielskiego wrocław gry na gitarze elektrycznej. Natychmiast mają wizję estrady, klaszczących fanów i ich samych z fenomenalną gitarą elektryczną, na której wygrywają powalające solowe partie. Opanowanie gitary wymaga pracy. Tak naprawdę, by grać bardzo dobrze, potrzeba lat. Jeżeli jednak wystarczy nam pobrzdąkanie z paroma kolegami kilka razy w tygodniu – nie trzeba spędzać nie wiadomo ilu godzin na wprawkach.

Jeżeli marzenia o graniu zrodzą się w naszej głowie za młodych lat możemy wykorzystać najodpowiedniejszą opcję – to szkoła muzyczna Warszawa. Wymaga to oczywiście zdecydowania, cierpliwości i wiele ciężkiej pracy, by szkołę tę skończyć, ale jeśli mamy tę możliwość – zdecydowanie warto. Kształcenie pod okiem profesjonalistów najwyższej klasy przyniesie najlepsze efekty.

muzyka

Autor: IFF
Źródło: IFF

Zanim jednak udamy się do sklepu muzycznego albo szkoły należy podjąć jedną ważną decyzję – który instrument wybrać? Należy w tej sytuacji poprosić o poradę, do nauczyciela muzyki lub kogoś, kto graniem zajmuje się od długiego czasu. Na pewno wyjaśni nam wątpliwości. Na przykład – nauka gry na perkusji – wydaje się to dość proste, bo przecież co za kłopot walić w bębny w rozpisanej kolejności. A tak naprawdę potrzeba dobrej kondycji fizycznej, doskonałego wyczucia rytmu i zdolności bawienia się nim. A z tego wielu adeptów bębnów nie zdaje sobie sprawy. Pomyślmy więc na czym chcielibyśmy grać, a potem – po prostu się tego nauczmy!

Źródło: Music School

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*