W jaki sposób internet odmienił wszystkie dziedziny naszego życia, jak obecnie wygląda rynek gier komputerowych.

Kiedy kilkanaście lat temu internet zaczął wchodzić do naszych firm, mieszkań i domów, nikomu nawet do głowy nie przyszło, jaką rewolucje na całym świecie to przyniesie. A rewolucja dokonała się przecież, bo ostatnie kilkanaście lat to bardzo duże przesunięcie handlu, usług i rozrywki do sieci, z równoczesnym zmniejszeniem tego, co było do tej pory.

Bardzo to przykładowo dotknęło branżę rozrywkową, jaka po dziś dzień nie do końca się może odnaleźć. Nagle okazało się, że tradycyjne filmy DVD i płyty straciły rację bytu, bo każdy woli je ściągnąć za darmo z internetu.

Gdy już przeczytasz ten tekst, to zerknij również na podobne serwisy (http://domsenioramarconi.pl/prywatne-domy-opieki-dolnoslaskie/), które mają nie mniej interesujące informacje – one bardzo Cię wciągną.

Pojawiła się potrzeba nowych kanałów dystrybucji i sprzedaży, gdyż stare stały się już przeszłością. Zmiany również w dużym stopniu dotknęły obszar komputerowych gier, lecz tu zmienił się nie tylko model sprzedaży, lecz również możliwości gier oferowanych obecnie.

Gra online

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com

W czasach, kiedy dostęp do sieci był znacznie mniejszy, gry najczęściej kupowało się na płytach i samotnie się w nie grało na swoim sprzęcie, obecnie wszystko wygląda zupełnie inaczej.
Obecnie gracze coraz częściej wolą grać w gry online, niż w typowe produkcje płytowe. W dużym stopniu przyczyniło się to tego to, że sporo z takich tytułów jest bezpłatna, charakteryzuje się całkiem przyjemną, dopracowaną szatą graficzną, oraz co najbardziej istotne, da się grać z innymi postaciami. Gry mają dużą grywalność, pewne tytuły takie jak gra zielone imperium (kliknij tutaj)mogą nawet gromadzić setki tysięcy grających z całego świata, a niektóre z nich doczekały się nawet swoich zawodów. Firmy które udostępniają takie gry na swoich serwerach za podstawowe granie nic nie każą płacić, ale za wszystkie opcje dodatkowe już tak.

Tak więc jeżeli któremuś z graczy nie będzie się chciało mozolnie zdobywać kolejnych poziomów albo zbierać przedmiotów, to wszystko może kupić i otrzymuje bez czekania. Co istotne, graczom to zupełne to nie przeszkadza, wielu z nich zwyczajnie gra dla czystej przyjemności i nic nie kupuje, a jest również sporo takich, którzy wolą iść krótszą drogą i przeznaczają wcale nie małe pieniądze na zakupy w grze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*