Oblicza nowoczesnej sztuki

Aaa zatrudnimy clowna, sztuka teatralna

Autor: Robert Jaworski
Źródło: TEATR MONTOWNIA

Sztuka współczesna wcale nie musi być trudna. Dobrze poznać różne jej oblicza, aby dobrze ją ocenić.

W natłoku działań artystycznych wielu galerii prosto popaść w dezorientacje. Karina Marusińska czy jakiś kompletnie inny artysta? Wiele zależy tu od indywidualnych potrzeb,jak również od przyzwyczajeń estetycznych odbiorcy, bądź zwyczajnie od jego gustu. Potrzeba jednak poszerzać zawsze wiedzę o nowych artystach.

Natalia Brożyńska to niesamowicie młoda oraz utalentowana studentka z łódzkiej PWSFTviT, która studiowała na wydziale animacji i efektów specjalnych. Jako pracę zaliczeniową na I roku studiów stworzyła zapadający w pamięć film animowany „Drżące trąby”, który dzięki humorystycznym akcentom, błyskotliwej realizacji ,jak również kompletnej bezpretensjonalności od razu uzyskał popularność internautów. Dzieło opowiada historię animowanych bohaterów: Pafnucego (Trąbczyńskiego) i Kalasantego (Jewstachijewicza-Sokowa), a także Prosiaka-statysty. Był on obejrzany jak na razie przez blisko ćwierć miliona widzów. Autorka ma w dorobku również mniej znane animacje. Kanały internetowe ,a takżei specjalne programy telewizyjne oferują tutaj sprytne i łatwe rozwiązaniem, które pozwala każdej osobie znaleźć odmienne wiadomości na temat filmów wzmiankowanej autorki. Kto chce dowiedzieć się więcej może także wpisać w swoją wyszukiwarkę sieciową frazę Natalia Brożyńska (zobacz prace).

Karina Marusińska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Obecnie dostęp do nowych wiadomości jest niezwykle ważny, więc sprawdź wpis z witryny (http://domsenioramarconi.pl/), gdyż traktuje on o pokrewnej kwestii.

Zajmuje się wzornictwem ,a także projektowaniem ceramiki. Odbywała studia w ramach rozlicznych programów stypendialnych: w Hiszpanii, we Francji, w Warszawie. Obecnie pracuje ona na wrocławskiej ASP jako asystent w Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej. Jest od 2012 roku doktorantką na Wydziale Ceramiki i Szkła. Co więcej zajmuje się również dydaktyk, jest animatorką kultury, organizatorką imprez artystycznych, jak również cenioną inicjatorka wydarzeń społecznych. Podejmuje działania z zakresu rzeźby, performance, instalacji, video, czy fotografii. Eksperymentuje dużo w ramach ważnych działań artystycznych. Swoimi działaniami bada wielość procesów granicznych, porusza tematy powiązane z kwestiami ekologicznymi ,jak również z socjologią. Więcej na:

Najbardziej trafionym pomysłem będzie także zapoznanie się twórczością Anny Halarewicz. Anna Halerewicz Pochodzi ona z Wrocławia. Moda i jej wpływ na człowieka to ważne element jej fotografii czy rysunków. Posiadała dużo wystaw, a jej liczne prace można też było jak do tej pory oglądać w wielu czasopismach takich jak chociażby Twój Styl, Exklusive, Bluszcz, Wprost, Viva!Moda, Take me, Elle, Barrel. Rekomendowane wystawy tychże artystek można też napotkać w prasie specjalistycznej czy katalogach kulturowych, dostępnych w mieście. Wizyty na wystawach artystów wcale nie muszą być zbyt drogie. Wręcz przeciwnie, są one najczęściej idealnie dopasowane do wymogów i możliwości pieniężnych przeciętnego konsumenta. Wiele z nich jest nawet zupełnie za darmo.Dobra galeria ze sztuką, na przykład z dziełami Anny Halerewicz to miejsce, które zdecydowanie należy odwiedzić poszukując intrygujących doznań estetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*