Oblicza nowoczesnej sztuki

Sztuka współczesna wcale nie musi być nieprzestępna. Najlepiej poznać różne jej oblicza, aby dobrze ją ocenić. W dużej ilości działań artystycznych wielu galerii łatwo się pogubić. Karina Marusińska czy jakiś zupełnie inny artysta? Wiele zależy tu od indywidualnych potrzeb,jak i od przyzwyczajeń estetycznych odbiorcy, bądź zwyczajnie od jego gustu. Potrzeba jednak poszerzać zawsze wiedzę o nowych artystach.

Styl art deco w naszym państwie – najważniejsza część nurtu modernizmu

Styl art deco wprowadzony został w pierwszej połowie XX stulecia i był odpowiedzią na zanik dyscypliny przestrzennej mający miejsce w uznawanych za najlepsze w poprzednich latach pozostałych kierunkach tworzenia. Styl ten odróżnia się w głównej mierze skupianiem dużej uwagi na symetrii i sięganiem do ponadczasowych wzorów geometrycznych, chociaż nie tylko.

Rosnąca popularność pubów

Mimo że w naszym państwie i reszcie świata na stałe zagościł tak zwany kryzys, portfele bynajmniej nie pęcznieją, a ludzie coraz mniej mogą pozwolić sobie na rozrywkę i przyjemnie wykorzystać czas, wychodzi na to, że nadal świetnie prosperują miejsca, do których ludzie zwykle przychodzili zabić kilka wolnych godzin i pozbyć się odrobiny oszczędności.