Stworzyłeś książkę i zastanawiasz się, co dalej zrobić – sprawdź, jakie masz możliwości

Zarówno w RP, jak i na całym świecie, jest ogromna liczba osób, które kochają pisać. Spora część z nich nie jedynie o tym marzy, nie tylko to kocha, lecz rzeczywiście to robi. Ani się obejrzeć, a powstaje top poezji, zbiór opowiadań, czy książka. W człowieku rodzi się wtedy duma ze stworzonego dzieła. Jednakże co uczynić, aby praca nie poszła na marne, by nie została w szufladzie?

pisanie książki
W obecnych czasach trzeba byłoby powiedzieć – nie, aby nie pozostała w szufladzie, a, aby nie pozostała w laptopie. Rozwój elektroniki ruszył do przodu i osoby piszące na dawnych maszynach można w tej chwili policzyć na placach jednej ręki. Laptopy stały się nowoczesnymi pamiętnikami, czystymi kartkami, na które można przelewać myśli. Potężne znaczenia ma też Internet – dzięki Sieci mnóstwo osób piszących może pochwalić się przed innymi własną twórczością (stąd tak duża popularność blogów).

Zaciekawiły Cię informacje, które tutaj znalazłeś w powyższym tekście? Jeżeli tak, to oprócz tego zweryfikuj ofertę u źródła, a stwierdzisz, że wszelkie wiadomości są wiarygodne.

Co jednak zrobić, kiedy będzie się miało już gotowy materiał, czy mówiąc inaczej – ukończoną książkę? Jak się okazuje napisanie książki to tak naprawdę dopiero start ciężkiej drogi. Chociaż w naszym państwie jest mnóstwo wydawnictw, osobom debiutującym okrutnie ciężko jest wystartować w branży. Wydawnictwa nie za każdym razem są skłonne wyłożyć pieniądze na publikację i reklamę, gdyż nie wierzą, iż zysk stanie się na tyle duży, aby łatwo pokryć koszty. Zdarza się, że osoba, która stworzyła książkę odbija się od drzwi ważnych wydawców albo czeka latami, aż dane wydawnictwo wypuści powieść do księgarń. Wyjściem na taki stan rzeczy jest self publishing. Chcesz wiedzieć więcej?

książka

Autor: Alicia A. L.
Źródło: http://www.flickr.com
Self publishing przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych i cieszy się coraz większą popularnością. Polega na tym, że osoba, która napisała książkę, w pojedynkę ją wydaje. Starczy mieć potrzebną kwotę gotówki i można zlecić drukarni wydruk i oprawę, zainwestować w reklamy branżowe, w firmę, która pomoże dystrybuować książkę. Co się otrzymuje? Przede wszystkim prawa autorskie i wydawnicze zostają w rękach twórcy. Posiada też dużo wyższy zysk ze sprzedaży. A nade wszystko nie musi czekać wieków, aż publikacja wyjdzie na światło dzienne. Dla sporej liczby twórców to najważniejsze plusy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*