Skąd się wzięła popularność książek cyfrowych, jak wydać swojego pierwszego e-booka.

Elektroniczne książki są coraz bardziej popularne wśród czytelników. W sklepach kupić można wiele modeli czytników, zapewniających bardzo dobrą jakość czytania bez męczenia wzroku. Ogromną zaletą takiego czytnika, który ma wielkość niedużej książki jest bardzo duża uniwersalność.

Kolejną książkę po prostu wgrywa się do pamięci urządzenia i można ją w wolnych chwilach czytać, a takich książek można nosić przy sobie nawet kilkaset jednocześnie. Równolegle coraz większą ilość nowych książek wydaje się także w elektronicznej postaci, tak więc do nich rzeczywiście będzie bardzo duży. Na takiej popularności korzystają też autorzy, szczególnie ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pisarstwem. Wydanie i dystrybucja papierowej książki przeważnie będą przekraczać możliwości zdecydowanej ich większości, jednak w przypadku e-bookow jest nieco inna sytuacja. Tu koszty będą znacznie mniejsze, będą wynosić niewielki procent tego, co wydanie na papierze, więc możliwości dla początkujących pisarzy na dotarcie do czytelników są nieporównywalnie większe.

czytnik ebooków

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób zapoznawszy się z tą informacją spyta pewnie, jak wydać ebooka. Przede wszystkim powinno się rozpocząć od tego, aby książka była zapisana w jakieś formie elektronicznej, aktualnie chyba nie będzie z tym żadnego problemu. Oczywiście plik przygotowany w edytorze nie będzie się jeszcze nadawał do opublikowania, dlatego też powinno się przeprowadzić różne prace przygotowawcze, to znaczy opracowanie okładki, skorygowanie tekstu i końcowy skład. Dopiero po tym wszystkim książka zyskuje kształt umożliwiający jej dalszą sprzedaż. Równocześnie należy się zastanowić, jakimi sposobami znaleźć dojście do potencjalnych czytelników, różnych sposobów sprzedaży swojej książki również będzie kilka.

Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z oferty jakiegoś wydawnictwa, które za jakiś procent od sprzedaży zajmie się całościowym przygotowaniem książki, a dodatkowo zadba o jej promocję i dystrybucję.

Czy artykuły opublikowane na tej witrynie warszawa zimą ogólnie Cię uszczęśliwiły? Sądzimy, że tak. Jednak, jeżeli pragniesz więcej, to kliknij tutaj.

Jeśli ktoś zastanawia się, gdzie wydać e-booka, jakiego niedawno napisał to na pewno taką opcję warto mu polecić, bo zwyczajnie będzie opłacalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*