Gry karciane posiadają niebywałą magię, w związku z tym, do tej pory „nie wymarły” jak dinozaury

Zabawa to jedna z najsympatyczniejszych form aktywności człowieka w każdym wieku. Niekiedy można użyć do niej rekwizytów, a czasami wystarcza jedynie pomysłowość. Zabawa dzieci może przybierać różne formy: swobodnej aktywności, odtwarzania postaci, śpiewania, tańca, rysowania, muzykowania. Dzieciaki mogą również uprzyjemniać sobie czas składając puzzle, bawiąc się lalkami, tworząc z klocków czy też grając przy pomocy gier planszowych.

Gra karciana Place w pralce

Autor: Rebel
Źródło: http://www.planszoweczka.pl
Planszówki , przeżywają niezwykły renesans na całym świecie.

Interesujące dane na opisywany temat poczytaj również (https://fibroadenoma.pl/aktualnosci) tutaj. Jest w tamtym miejscu dużo ciekawych danych, które okażą się niesamowicie wciągające.

To fenomen w czasach multimediów i atrakcyjnych wizualnie gier komputerowych. Współczesne rozgrywki to nie tylko chińczyk, warcaby, „Monopol” czy „Scrabble”. Teraźniejsza propozycja gierki karciane sklep, jest ogromna – od szybkich, nietrudnych gier towarzyskich na 5-10 min, do długich ofert powyżej 1,5 godz.

Gry planszowe i karciane, przeznaczone są dla tych którzy: lubią podumać, przeorganizować swoje państwo oraz odczuć przyjemne doznania w świecie fantasy, odtworzyć z dawnych czasów zdarzenia, zmagać się z morskimi rozbójnikami na morzu i wiele innych. Jedną z podstawowych zalet planszówek jest to, że dają radość wspólnej zabawy – minimum w 2 osoby, a także w większym gronie – z rodzicami, z babcią i dziadkiem, z rówieśnikami w świetlicy itp. Jeśli gra jest dobrze dobrana do graczy, to zapewnia mnóstwo emocji: podniecenia, adrenaliny towarzyszącej rywalizacji, euforii, gdy się wygrywa, bądź smutku czy złości po porażce. Nawet trudne uczucia nie są takie złe, a ich obecność podczas grania jest doskonałą okolicznością do oswajania się z nimi.

W czasie choroby dziecka nieraz rodzicom brakuje pomysłu , co można robić razem z dzieciakami, żeby i one chciały i dorośli się nie nudzili. Granie w planszówki to koncepcja na wspólne spędzanie czasu – atrakcyjna i rozwijająca alternatywa dla Internetu i telewizji. Gdy towarzyszą mu emocje i zapał, to taki czas sprawia, że nawiązują się relacje z bliskimi. Jednak zasadniczym postulatem jest to, żeby dorosły był rzeczywiście pochłonięty rozgrywką, a nie np. zerkał w telewizor lub wysyłał sms-y . Takie zaangażowanie przychodzi łatwo jeśli gra jest wciągająca i atrakcyjna zarówno dla dziecka jak i dla dorosłego. Jedna z wielu formuł miłości określa, że miłość wyraża się poprzez czas i uwagę poświęcaną drugiej osobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*