W co się przebrać na Halloween – na jakie powinieneś zwrócić uwagę

Dobór okrycia halloweenowego spędza sen z powiek niejednej osobie. Niekiedy warto puścić wodze fantazji po czym zrobić coś wyszukanego. Wiele osób decyduje się przebrać za wampira lub innego nadgniłego stwora, po czym okazuje się, że na przyjęciu wszyscy prezentują się tak samo. Jeśli chcesz zaszokować familię a także przyjaciół niebanalnym strojem halloweenowym przejrzyj niecodzienne inspiracje i wybierz coś dla siebie. Na pewno przyciągniesz wzrok wielu osób.

Halloween na dobre zagościło w naszej ojczyźnie.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link kwatery pracownicze poznań i raduj się zawartymi tam świeżymi tekstami. Z pewnością rozszerzą one Twą znajomość rzeczy na powyższy temat.

Każdego roku jest to szansa na przebranie (sprawdź promocje w Amazing Girl!) się w paskudne maski. W strasznych odzieniach można też udać się na balangę Halloween, aby wspólnie ze znajomymi się bawić. Bajeranckie przebrania halloweenowe to: makabryczny świecący kościotrup, krwiożerczy wampir a dobre przebrania dla dziewczyn to: wszelakiej maści upiory, jędze i czarodziejki – poznaj więcej info na amazinggirl.pl.

halloween

Autor: Empik
Źródło: Empik

Halloween jest obyczajem czerpiącym z celtyckiego obrzędu Samhain. Niektórzy badacze jednak sądzą, że pochodzi z ceremonii rzymskich ofiarowanych bóstwom nasion oraz owoców. Precyzyjna geneza święta nie jest znana, jednak większość skłania się ku celtyckiemu pochodzeniu obrządku. Według wierzeń staroceltyckich w dzień Samhain zaciera się granica pomiędzy światem żywych a umarłych. W owym dniu oddawano szczególny hołd przodkom, których dusze zapraszano do domów. Obawiano się jednak złych dusz błądzących po świecie, które to odstraszano różnymi sposobami. Nieodłącznym obyczajem w trakcie obchodów Samhain było palenie ognisk.

Wedle wierzeń przodków, ognisko miało użyczać siły słońcu do walki z ciemnem. Naokoło ognisk odbywały się tańce śmierci. Zamiast dyń, jakie w tym czasie nie były znane używano rzep. Podobnie jak obecnie nacinano je w kształty przypominające demony. To prawdopodobnie od tego zwyczaju obecnie przebieramy się w trakcie imprez Halloween. Kiedyś druidzi przebierali się, by odstręczać w tenże sposób złe demony, dzisiaj już jednak przebieranki pełnią jedynie odmianę zabawy.
Ciągle niemasz pojęcia w jaki sposób przebrać się na Halloween? Nie musisz się martwić, w sieci można znaleźć bezmiar inspiracji na przebrania halloweenowe – czytaj się więcej na sklep Amazing Girl. W internecie możesz również odnaleźć specjalistyczne sklepy oferujące najróżniejsze, makabryczne kostiumy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*