Zobacz, które kapele rockowe trzeba znać

Muzyka Rock i Metal, to w obecnych czasach nadal niesamowicie powszechne gatunki, jakie posiadają na całym świecie wielu wielbicieli. Te gatunki mają bardzo bogatą historię, gdyż od kilkudziesięciu lat ludzie pasjonowali się tak samo rockiem, jak też metalem we wszelkiej formie.

Muzyka ta wciąż się kształtuje poprzez wykorzystywanie nowych technologii, które umożliwiają produkować muzykę w niezwykle zróżnicowany sposób i pozwalają nanosić korekty na jakość żywych instrumentów.

korn

Korn, to jeden z legendarnych zespołów, który gra nu metal. To jedna z odmian metalu, która oparta jest na dosyć dosadnych, energicznych brzmieniach gitarowych, jakich dodatkiem jest perkusja i kontrabas. Jest to zespół, jaki ma wielbicieli na całym świecie i nieustannie powiększa się ilość osób, jakie z chęcią słuchają najbardziej popularnych piosenek tego zespołu. Aktualnie zespół już nie produkuje bardzo dużej ilość utworów, a jeśli już, to są one mniej znane. Lecz nadal zespół ten uczestniczy w różnorodnych koncertach, dlatego tak naprawdę jest możliwość na żywo posłuchać legendy metalu, jakie posiadają niezwykle bogatą przeszłość i wiele fantastycznych osiągnięć na swym koncie.

Kolejnym zespołem, jaki cieszy się sporą powszechnością, jest Deftones. Grupa ta tworzyła muzykę z pogranicza rocka i metalu, a więc był to zespół, który starał mieszać te gatunki muzyki ze sobą i w ten sposób tworzyć coś niepowtarzalnego, co będzie brzmieć niezwykle ciekawie. Niewątpliwie zespół ten wykonywał to fantastycznie, o czym świadczy liczba wielbicieli na całym świecie. Zespół ten grał koncerty na całym świecie i na każdy koncert pokaz laserów przybywały ogromne ilości fanów, którzy z ogromnym zapałem brali udział w tym koncercie.

Niezwykle dużym atutem tego zespołu było to, że potrafił on porwać publiczność podczas grania utworów na żywo. Oczywiście był to szczególnie spory atut i aktualnie nadal spora grupa ludzi to docenia, dlatego że pomimo niesamowitego rozwoju w muzyce, wielu obecnie znanych zespołów i artystów, grywa koncerty ze wsparciem przygotowanych ścieżek dźwiękowych.

Rock i Metal, to zdecydowanie dwa style muzyczne o bardzo ciekawych brzmieniach. Rock to głównie brzmienia gitarowe, które są bardzo wyraziste i zazwyczaj spokojne. Pozwalają wsłuchać się w dźwięk instrumentów różnego typu, jak również w pracę wokalisty. Metal jest z kolei dosyć energiczny i opiera się właśnie na niesamowicie aktywnym wydzielaniu emocji poprzez zespół, który gra koncert. Poza tym my też możemy się pochwalić fajne zespoły i artystów, bo Coma czy choćby popularny ostatnimi miesiącami Dawid Podsiadło mają ciekawe utwory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*