Czym jest broń ASG oraz jakie są jej typy?

Air Soft Gun lub inaczej mówiąc replika broni palnej w skali 1:1, które mogłyby strzelać zazwyczaj przy pomocy plastikowych kulek 6 mm (BB) o wadze zazwyczaj 0,11 do 0,43 gram.
Najczęściej jednak spotyka się kulki o wadze od 12 do 0,3 gram.

reżyser

Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
Dom o Zielonych Progach
Nieczęsto z kolei spotykanne są kulki w kalibrze 8 mm. Tego typu repliki są wykorzystywane podczas rozgrywek airsoftowych. Repliki ASG mają układy, które przybliżają ich działanie do prawdziwych odpowiedników. Chodzi tu o hop-up (podkręcanie kulki tak, aby leciała po względnie równej trajektorii) i tzw. Blow-Back (ruch zamka powinien być wywoływany za pomocą porcji gazu uwalnianego z magazynka naśladującego zachowanie prawdziwej broni). Repliki ASG wliczają się do broni pneumatycznych, jako że do nadania pędu kulki jest stosowane skompresowane powietrze bądź gaz.
ból

Autor: Thanh Liêm
Źródło: http://www.flickr.com

Nie klasyfikowane są one jako broń, w odróżnieniu do dla przykładu wiatrówek, ponieważ wylotowa energia piłeczki ASG jest bardzo mała.

Prezentowany tekst jest niesamowicie pasjonujący, jednak bez ociągania przeczytaj też podobny opublikowany tutaj (http://sklep-wina.pl/) w innym miejscu wpis – on również jest godny uwagi.

Są trzy kategorie replik ASG. Istnieją repliki sprężynowe, które wielokrotnie są najtańsze. Istnieją repliki ASG gazowe i repliki elektryczne, które zazwyczaj są najbardziej kosztowne. W wypadku takiego rodzaju broni kolokwialnie nazywanej elektryk, przeważnie są to repliki długiej broni, gdzie w sprężynę poprzez przekładnię zębatą naciągany jest silnik, co jest jedynym wyjątkiem w kwestii porównania systemu replik elektrycznych z całą zasadą funkcjonowania modeli sprężynowych. Repliki elektryczne rodzaju ASG cechują się tym, że mają możliwość prowadzenia ognia stałego, mają też znaczny zasięg i cechują się szybkostrzelnością. Odmienne, również spotykane wyjaśnienie skrótu to Automatic Electric Airsoft Gun.

W modelach gazowych kulki wystrzeliwane są przy użyciu „green gus’u” Jest to propan z małą domieszką silnikowego oleju. Może być również wykorzystany tu dwutlenek węgla. W tym przypadku kulka jest rozpędzana dzięki rozprężającej się porcji gazu, która jest dawkowana przez zawór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*