Jak rozplanowywane są kursy paralotniowe?

Paralotnie stają się coraz częściej rozpowszechnione, a kursy uprawniające do latania wybierane przez dużą liczbę użytkowników. Czy każdy może zapisać się na taki kurs? Jakie trzeba mieć umiejętności? Głównie jest to sport dla osób 18 letnich, ale mogą w nim brać także udział osoby, które ukończyły 15 lat, ale mają pisemną zgodę opiekunów.

Rafał Rutkowski

Autor: Teatr Buffo
Źródło: Teatr Buffo
Potrzebne jest także dokument od lekarza prowadzącego, w którym znajdzie się pogląd na temat całościowego formy kursowicza i pozwolenie na latanie.
Kursy paralotniowe mogą składać się z kilku tur, które zakończą się wystawieniem certyfikatu. Kurs na paralotnie gwarantuje nabywanie następnych sprawności w lataniu a tym samym podnoszenie swych kwalifikacji. Dla zainteresowanych: paralotnie szczyrk.

Na pierwszym etapie kursant przede wszystkim uczy się startowania, ale także samodzielnego przygotowania i sprawdzenia sprzętu przed lataniem.

Dzisiaj rzeczywiście ciężko znaleźć jest cenne informacje, zatem powołaj się na przydatne wskazówki (http://www.junga.pl/), które przykują Twoją uwagę.

Po zakończeniu tego odcinka kursant powinien opanować podstawowe działania, więc główne działania takie jak zmiana prędkości toru lotu, start, robienie zakrętów czy precyzyjne zbliżanie się do lądowania. Na drugim etapie kursowicz szkoli się w kierunku pilotażowym, a po jego zakończeniu powinien wdrożyć chociaż jedną metodę wytracania prędkości. Więcej o tym: .

Kursy paralotniowe gwarantują również nadobowiązkowe wysokospecjalistyczne przywileje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*