Magazyn English Matters nr 22/2017 [WYDANIE SPECJALNE] oraz nr 64

Te wydania pojawiły się w najlepszej chwili  w momencie, kiedy kończy się szkoła, kiedy napisane zostały matury, sesje zostały ukończone, więc pozostaje czas albo na dodatkowe zajęcia, rozwijanie hobby, albo po prostu na pracę. Dlatego EM przygotowało magazyny pod tytułem: Wymarzona Praca oraz Angielski Dla Początkujących. 
Colorful Media to wydawnictwo znane z magazynów, między innymi językowych. Wyróżniamy kilka tytułów, tj. Business English Magazine, English Matters, Deutsch Aktuell, Français Présent, ¿Español? Sí, gracias, Ostanowka: Rossija!, StartUp Magazine oraz Italia Mi piace. Każdy poświęcony jest fanom innego języka, więc jestem pewna, że wszyscy znajdą coś dla siebie. Jeśli chcesz się uczyć języka obcego, perfekcyjnie go opanować, a ponadto dobrze się przy tym bawić, poznając aktualności i kulturę innych krajów – to magazyn w sam raz dla Ciebie! Jest to dwumiesięcznik, w każdym numerze są ciekawe artykuły i nagrania MP3 . Wydanie jest tanie, a jakie użyteczne! Już dziś można zamawiać numery na www.kiosk.colorfulmedia.pl. Jest to sklep powyższego wydawnictwa. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej- zapraszam na stronę Colorful Media

Wiecie co najbardziej podoba mi się w tych magazynach? To, że przy okazji świetnych artykułów możemy nauczyć się wielu nowych słów, ponieważ wydawnictwo przy każdej stronie stworzyło słowniczek co do cięższych wyrazów!
Dużym walorem jest również podział całości na ciekawe działy, które powtarzają się w każdym wydaniu. Jest to „to i owo”; „Ludzie i styl”, gdzie zawsze czytamy o jednej z wielkich gwiazd w świecie; „kultura”; „rozmowy Matters”, czyli nic innego jak wywiad; „nauka”; „podróże”, więc mój ulubiony dział, gdzie w każdej gazecie znajdziemy kraj, będący pod lupą; „wolny czas” oraz „język”.
NR 64:
Jakie możliwości daje internet? Między innymi cyfrowe dyplomy! Czyli o darmowych kurach online. Z EM dowiesz się, jakie są najciekawsze strony, które umożliwiają ukończenia takiego kursu.

Ogólnie numer poświęcony jest pracy, stąd pewnie tytuł całego numeru, czyli WYMARZONA PRACA. Jest artykuł na przykład o tej idealnej. O typach firm, które dają mnóstwo luzu, które naprawdę dbają o swoich pracowników. Za przykład podano między innymi Facebook. 

Cała prawda o Polakach, którzy władają obcym językiem. Dowiemy się, jak dobrze znamy obce języki. Opisana została obecna sytuacja językowa w Polsce i w Europie. Jak pewnie się domyślacie, najchętniej uczmy się języka angielskiego.
W numerze znajdziemy wywiad z założycielem krakowskiego teatru King’s Players – Donem Allen’em. Jest to teatr prowadzony w języku angielskim. Cytując samego założyciela:

„When people come to see us, I’d like them to feel as though they’ve escaped from their lives and they’re fully immersed in the story and emotion of the characters.” – „Kiedy ludzie przychodzą nas oglądać, chciałbym żeby czuli się tak, jakby uciekli od swojego życia. I żeby byli całkowicie wciągnięci w historię oraz emocje bohaterów.”

Ciekawym artykułem jest ten o intrygującym tytule: Agonia Ameryki. English Matters podróżuje do najciemniejszych zakątków amerykańskiej kultury. Zobaczymy ten fascynujący świat w zupełnie nowej, tragicznej odsłonie. Poznamy strach i obawę tych ludzi, którym skrycie zazdrościmy. 

Co jeszcze? Mowa nienawiści – jak przejawić swoją złość, jak się odgryźć, czyli wyrażanie gniewu w języku angielskim.
Jako, że mamy okres wakacyjny, to przeczytamy także o wymarzonych wakacjach. Pewien chłopak opowiada o tym, jak spędził swoje wymarzone wakacje, opowiada o przepięknych krajach. 

Dumny z bycia Brytyjczykiem, czyli długa lista zasług Brytyjczyków – przede wszystkim o wynalazkach, które ukształtowały świat. 
Anglia słynie między innymi z pałaców. W tym wydaniu dowiemy się o tych wyjątkowych, tych najlepszych. Przykładem takiego miejsca jest między innymi Windsor Castle. 
Przeczytamy również o tym, co możesz zrobić, aby uciec od życia. Jak to zrobić oraz z czego ludzie najczęściej korzystają. Nawet na brak funduszy EM znajdzie rozwiązanie!
NR 22/17  WYDANIE SPECJALNE:
Kącik żywnościowy – porady odnośnie jedzenia. Czy czujesz się wiecznie głodny? Co zjeść w takiej sytuacji? Znajdziemy również ciekawostki na temat żywności. Na przykład to, że jedzenie bananów może pomóc w walce z depresją. Ciekawe, prawda? Osobiście pierwszy raz spotykałam się z tym stwierdzeniem. Owszem, słyszałam, że banany pomagają w przybraniu wagi. Ale nie słyszałam o walce z problemami psychicznymi.

Wyjątkowo w tym numerze znajdziemy zabawne zagadki obrazkowe, kreatywne zadania i ogólnie różne zabawy ze słownictwem. To jest naprawdę ogromny plus.

Poznamy najważniejsze liczby w UK, na przykład nr 9 oznacza u nich zawsze szczęśliwą u nich liczbę. 
EM sprawdza również, jakie obecnie zawody są najlepsze, najczęstsze i najnowsze na rynku pracy.
Znajdziemy także artykuł o Adele, czyli jak rozpoczęła swoją karierę, jak się rozwijała, jak wygląda obecnie czy nawet co lubi! Skarbnica wiedzy dla osób, które są wielkimi fanami tej artystki!

Czy wiecie jak wydawać pieniądze, ale jednocześnie zarządzać nimi mądrze? Gdy przeczytasz artykuł, możesz zostać mistrzem w zarządzaniu wydatkami, swoim domowym budżetem!

Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi? Co to w ogóle oznacza? Przeczytajmy o tym co daje szczęście, jak dążyć do tej euforii w życiu! Dodatkowo mamy porady od profesjonalisty na temat dobrego wyglądu. Ali Kosoian-Koźbielska daje również porady dotyczące makijażu
Czy wiecie kim był Sherlock Holmes? To wydanie przybliży Ci jego postać, ponieważ jest on ikoną brytyjskiej kultury! 
Dla książkoholików znajdziemy coś cudownego! Czyli lista najlepszych romantycznych książek! Czy zgadniecie kto jest na pierwszym miejscu? 🙂
W tym wydaniu mamy również artykuł o memach, a dokładniej to o jednym – Grunpy Cat. 
Dla wszystkich fanów serialu Teen Wolf – przeczytamy o nim cały artykuł!
Przeczytamy również o amerykańskiej i brytyjskiej kulturze, czyli o ich wartościach, podobieństwach i różnicach.

Dla ludzi biznesu znajdziemy wady i zalety bycia samozatrudnionym, na przykład zaletą jest to, że możesz być swoim własnym szefem, możesz mieć tą wolność. Jeśli jesteś elastyczny, pracowanie dla samego siebie może być idealną opcją! 

Dowiemy się jak najlepiej podróżować po Londynie, w jaki sposób najprzyjemniej go odkrywać, czyli coś dla podróżników.
A na sam koniec praktyczna porada… jak znaleźć czas, by w codziennej gonitwie nauczyć się języka angielskiego.
Dla wszystkich zwolenników tego języka – polecam z całego serca magazyny English Matters!
Za te wydania dziękuję wydawnictwu Colorful Media!

Z poważaniem, Klaudia Nadolna

2 thoughts on “Magazyn English Matters nr 22/2017 [WYDANIE SPECJALNE] oraz nr 64

  1. Artykuł o wymarzonej pracy wydaje się szydzić ze mnie prosto ze swojej pięknej okładki… ^_^
    Sama jestem na etapie poszukiwania stałej pracy i muszę przyznać, że jest to istny roller coaster! Dlatego z pewnością sięgnę po ten numer i przekonam się co autor artykułu ma na ten temat do powiedzenia! 😉
    http://favouread.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *