Klasyka dla Smyka — Bądź Mikołajem nie tylko od święta

Witam Was w ten ciepły, acz jeszcze zimowy wieczór! Dzień dzisiejszy należy do wyjątkowych, bowiem to właśnie 20- tego lutego rozpoczynamy akcję „Klasyka dla Smyka” — czyli Daga i Osiński rozczytują milusińskich. 
Po co to, na co to?
Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z Domów Dziecka w całej Polsce. 
Na czym polega?
Akcja organizowana jest przez Dagmarę z bloga Socjopatka oraz Radka z bloga Osinski po ludzku. Trwa od 20-tego lutego do maja. Organizujemy zbiórki nowych książek, a następnie obdarowujemy jedną (bądź więcej) placówek opiekuńczych. 
Ten miesiąc możemy zaliczyć jako naprawdę udany! Wspólnymi siłami uzbieraliśmy tyle publikacji, że w edycji lutowej obdarujemy kilka Domów Dziecka!
 A tak oto przedstawiają się nasze zdobycze:
PAKIET NR 1: Książki od Karoliny Mos z bloga Nasze Bąbelkowo

PAKIET NR 2: Zbiórka zorganizowana przez Magdę z bloga Save the magic moments, w grupie „Przeczytaj & Podaj Dalej„.
PAKIET NR 3: Książki ze środków przeznaczonych przez anonimowego sponsora, którego pozyskała Kasia Berska z bloga Yellow Pear.
PAKIET NR 4: Książki zakupione przez Asię i jej mamę. Asia prowadzi bloga My na swoim.
PAKIET NR 5: To zbiór wszystkich pojedynczych egzemplarzy zebranych przez: Magdalenę Jurczyk — zestaw „Alfreda Szklarskiego”; Mariusza Grubińskiego — „Mały Książę”; Agnieszkę Banasik z bloga Bocian drogę zgubił — „Opowieści z Narnii”; Kamilę Paszelkę z bloga Psychomologia — „Opowieści z Narnii” i „Karolcia”; Martę z bloga Zafascynowana życiem — „Sposób na Alcybiadesa”, „Dzieci z Bullerbyn” oraz „Most do Terabithi”; Annę Chomiak z bloga Nieidealnaanna — 14 bajek, legend, wierszy.

PAKIET NR 6: Książki od Wydawnictwa Publicat S.A., które pozyskała Małgorzata Śmiechowicz z bloga Matczyne Fanaberie
Jak widzicie — jest pięknie, cudownie i miło! Tak samo miło będzie dzieciom, gdy otrzymają te wszystkie pyszności. Jestem niezmiernie dumna, że mam okazję być ambasadorką akcji, ponadto wzięłam udział w zbiórce organizowanej przez naszą Magdalenę. Już wiem, że w przyszłych miesiącach dołożę jeszcze więcej. 
Ta akcja pomogła mi w zmobilizowaniu się i wybraniu na spotkanie wolontariuszy do Domów Dziecka w Warszawie. Już niedługo idę na zebranie, by przydzielono mi jedną osobę, którą mogą uszczęśliwiać każdego dnia. Podzielmy się szczęściem!

A jak Wy możecie pomóc?
Możecie organizować zbiórki, pozyskiwać sponsorów, zostać ambasadorem, możecie wszystko! Musicie tylko chcieć. Jeszcze raz — przedstawiam Wam poniżej regulamin:

1. W akcji może wziąć udział każdy bloger i każda placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci i młodzieży.
2. Do wspierania akcji zachęcamy fundacje, wydawnictwa i księgarnie. Każda pomoc się przyda czy to poprzez wsparcie książkami dla dzieci, czy udostępnieniem informacji dalej.
3. Bloger biorący udział w akcji, staje się zarazem ambasadorem akcji. Może związać się z nią na stałe (co bardzo docenimy!), ale nie musi. Może udostępniać u siebie teksty co miesiąc, kiedy ma ochotę albo tylko jednorazowo. Decyzja należy do niego.
4. Każdy bloger w ustalonym dla wszystkich terminie wstawia u siebie na bloga tekst z opisem akcji. Tekst musi się pojawić 20 dnia każdego miesiąca. 
5. W tekście znaleźć się musi: informacja, kto jest organizatorem akcji @osinski i @socjopatka.pl, informacja o książkach, które są wystawiane oraz informacja na czym polega akcja. (wszystkie te informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na FB).
6. W komentarzach czytelnicy mogą zgłaszać Domy Dziecka lub inne placówki opiekuńczo-wychowawcze, które ich zdaniem powinny otrzymać pakiet książek w danym miesiącu – zachęcajmy czytelników do tego! Jedną placówkę można zgłaszać wielokrotnie, jeżeli nie została wcześniej wylosowana. 
7. Na zgłaszanie placówek czytelnicy mają tydzień. Po tygodniu organizatorzy zadecydują, który Dom Dziecka powinien dostać pakiet książek i ogłoszą wyniki na blogach oraz na wydarzeniu.
8. Akcja ma na celu szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z ośrodków i obdarowywanie placówek wartościowymi książkami.
9. Jeżeli jesteś blogerem, ale nie chcesz brać udziału w akcji na blogu, albo nie jesteś blogerem, a chcesz pomóc – udostępnij to wydarzenie. Będziemy zobowiązani. 🙂

Jeżeli chcesz zostać ambasadorem, albo sponsorem akcji napisz do:
socjopatka@socjopatka.pl, albo rgabinek@gmail.com.
Wszystkich chętnych zapraszamy do naszej grupy, gdzie wszystko się odbywa: Klasyka dla Smyka

UWAGA!
W komentarzach możecie zgłaszać wybrane przez Was Domy Dziecka! Wszystkie wezmą udział w losowaniu!

Z poważaniem, Klaudia Nadolna

6 thoughts on “Klasyka dla Smyka — Bądź Mikołajem nie tylko od święta

  1. Klaudia! Superowo 🙂
    Świetnie, że dołączyłaś regulamin 🙂 Na pewno wielu zainteresowanym się przyda 🙂 A luty, mimo że krótki jest naprawdę szczęśliwy 🙂

    1. Nie, nie musi. Jedyny warunek to taki, żeby książki były nowe. Nie chcemy, by dzieciom było smutno, że dostają coś po kimś 🙂
      Karolina! Wszystkiego dowiesz się na grupie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *