„Imagines” Anna Todd wraz z innymi

Tytuł: „Imagines”

Oryginalny tytuł: Imagines: Celebrity Encounters Starring You
Liczba stron: 720
Autor: Anna Todd i inni
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 13 października 2016
ISBN: 978-83-240-3700-1
Wyobraź sobie, że otrzymujesz od losu klucz. Jest to klucz do Twojej wyobraźni. Otwierasz szczelnie zamknięte drzwi i…zaczynasz tworzyć. Czy będziesz mieć jakieś granice? Wszystko zależy od Ciebie i Twojej kreatywności!
„Imagines” to zbiór krótkich opowiadań, gdzie autorami są sławy z serwisu wattpad, a bohaterami gwiazdy medialne. Jest nawet opowieść Anny Todd, autorki osławionej serii „After”! Książka napisana z humorem, niekiedy uczuciem- nawet jeśli przesadzonym. 
Opowiadania tego typu znam, czytałam nawet kilka fan fiction na powyższym portalu, jednak nie przepadam za nimi jakoś specjalnie. Mimo wszystko ta pozycja wywarła na mnie dobre wrażenie, ponieważ pozwoliła oderwać się do codziennej, szarej rzeczywistości, wejść w skórę kogoś innego, z łatwiejszym startem. Pożyć w świecie, gdzie wszystko jest możliwe. 
Każdy rozdział rozpoczyna się od zwrotu „Wyobraź sobie, że…”, co pozwala nam wcielić się w każdego bohatera opowieści. Narracja jest w ciekawy sposób skonstruowana, tak, byśmy nie mieli wątpliwości co do tego, że to my jesteśmy głównymi charakterami i pełnimy najważniejsze role. Mamy okazję spotkać celebrytę, a nawet przeżyć z nim wielką miłość!
Każde opowiadanie utrzymane jest w innym stylu. Jedni lepiej sobie poradzili w tej sytuacji, inni gorzej, mimo to całość wypadła przyjemnie i z radością ją wspominam. Czytając poczułam się jak prawdziwa nastolatka. Mamy historie z różną tematyką, najbardziej zdziwiło mnie pierwsze opowiadanie o obalaniu patriarchatu i zakazu robienia selfie. Po tym już nic mnie nie zaskoczyło.
Najpiękniejsza w całej powieści jest jednak okładka, taka wyjątkowa. Kolorowe litery, srebrne, mieniące się tło i zachęcający opis- coś co lubi i ceni każdy książkoholik (i sroka okładkowa!). Kilka z opowiadań może nas nie zachwycić, ale myślę, że każda osoba znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od preferencji czy wieku.
Przyznam szczerze, że wielu gwiazd nie znałam, ale i bez tej wiedzy można sobie spokojnie poradzić, skupiając się na samej historii, a nie na ich podłożu. 
W ramach ciekawostki napiszę Wam jeszcze, że kilku autorów tych opowiadań zdobyło na wattpadzie nagrodę #wattys. Jest to konkurs talentów, największy na świecie konkurs pisania online. Więc możecie sobie wyobrazić ich styl, fabułę i akcję, ich poziom pisarski. 
Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak!
Korzystając z okazji chciałabym Was zaprosić do konkurs!
#imaginespl
Wystarczy, że napiszesz krótkie opowiadanie (trzy strony znormalizowanego maszynopisu), którego bohaterami będą polskie osobistości. To, jaką polską celebrity wybierzesz, jak skonstruujesz swoją fabułę i jakie epizody z jej życia wykorzystasz, zależy od Twojej kreatywności i pomysłowości!
Najlepsze prace zostaną opublikowane na platformie Woblink w postaci e-booka. Ponadto spośród nich w drodze głosowania zostaną wyłonione trzy, które organizator konkursu przetłumaczy i prześle autorce bestsellerowej serii After – Annie Todd.
Przestań pisać do szuflady, podziel się swoją twórczością ze światem! Prześlij opowiadanie na adres: imagines@znak.com.pl do 26 października włącznie.
#imagines #wyobrazsobie – efektem swoich prac pochwal się na Instagramie. Pokażmy, jak działają #IMAGINES.
Regulamin konkursu znajdziesz na stronie: http://www.wydawnictwoznak.pl/Imagines.
Zapraszam też do wzięcia udziału w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1061071097325452/
Darmowy poradnik jak pisać fan fiction, z efektem 3D można pobrać ze strony: http://woblink.com/e-book,literatura-dla-dzieci-i-mlodziezy-znak-imaginespl-autor-zbiorowy,28474?_ga=1.44759910.373598663.1470232978

źródło: Znak

Z poważaniem, Klaudia Nadolna

22 thoughts on “„Imagines” Anna Todd wraz z innymi

 1. Książka nie dla mnie. Nie przepadam za wattpadowymi historiami, a szczególnie tym dotyczącymi celebrytów. Szkoda, „Imagines” zbiera całkiem pochlebne opinie i mogłoby być fajną lekturą, pozwalającą na oderwanie się od szarej rzeczywistości… Niestety tematyka jest dla mnie nie do przełknięcia :/

  Pozdrawiam
  Kasia z bloga KsiążkoholizmPostępujący

 2. Czytałam już kilka recenzji teraz Twoją ale dalej nie mogę sobie tego wyobrazić… jak to czytelnik bohaterem książki? Chyba podrepcze do księgarni 🙂

 3. Ja sama kochałam fanfiction, zwłaszcza gdy byłam młodsza, ale kręciłam się jedynie wokół potterowskich fanficków 😉 Chętnie przeczytałabym Imagines w wolnej chwili dla odprężenia, ale nie spodziewam się niczego specjalnego.

  Books by Geek Girl

 4. Świetny pomysł na książkę, jednakże nie mam na nią zbyt dużej ochoty (bynajmniej teraz), więc na razie sobie odpuszczam 🙂 Może kiedyś się do niej przekonam.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

 5. Mam zamiar przeczytać całą serię After, ale jeszcze nie teraz, bo mam trochę pilniejszych pozycji. 😀
  Buziaki,
  StormWind z bloga cudowneksiazki.blogspot.com/

 6. A mnie wystarczy samo nazwisko "Anna Todd", żebym omijała tę książkę szerokim łukiem. 😉 Niestety miałam okazję zapoznać się z pierwszą częścią "After" tej autorki i tak mnie do siebie zraziła swoim "stylem i talentem pisarskim", że nie mam zamiaru NIGDY WIĘCEJ sięgać po cokolwiek, co wyszło spod jej pióra. Najgorsze romansidło jakie czytałam i obawiam się, że tutaj też nie będzie lepiej. Tak więc ja podziękuję bardzo, ale jakoś nie podzielam wszechobecnego szału na tę książkę, nawet pomimo pozytywnych opinii…

  Pozdrawiam cieplutko ^^
  Książki bez tajemnic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *