TOP 4: Najlepsze pary kryminalne

Lubię, wprost uwielbiam kiedy w dobrej książce zagadki są rozwiązywane przez dwójkę ludzi, którzy tworzą doskonały duet kryminalny! Z reguły są to pozycje z zabawną treścią, ciekawą, ciężką do rozwiązania łamigłówką i czasami rosnącym, ukrywanym uczuciem! Oto cztery moje ulubione pary:

1. 
„Mroczna kolekcja” Ted Dekker– tutaj mamy agenta specjalnego, Brad’a Raines’a oraz psycholog sądową Nikki Holden. Pomaga im również pacjentka szpitala psychiatrycznego- Paradise. 
2. 
„Pamiętam Cię” Yrsa Sigurdardóttir– Para, którą polubiłam to Dagna, policjantka zajmująca się sprawą i psychiatra Frayera, którego ta sprawa poniekąd dotyczy.
3. 
„Pionek” Małgorzata i Michał Kuźmińscy– Zaś tutaj nie mamy policjantów! Tutaj parą, próbującą rozwikłać zagadkę jest dziennikarz Sebastian Strzygoń i antropolożka Anna Serafin!
4. 
„Ekspozycja” Remigiusz Mróz– Jest to zdecydowanie moja najlepsza para, która rozbawia, wzrusza relacją i jest po prostu niesamowita! Jest to Wiktor Forst, policjant odsunięty od śledztwa, zawieszony i dziennikarka Olga Szrebska.
A jakie są Kochani Wasze ulubione kryminalne duety? 🙂

Z poważaniem, Klaudia Nadolna

17 thoughts on “TOP 4: Najlepsze pary kryminalne

  1. Ja z reguły nie czytam kryminałów, rzadko kiedy potrafię się w nie wciągnąć i z reguły potrafię przewidzieć całą intrygę, a to psuje całą frajdę. Ironicznie, uwielbiam seriale kryminalne i mogłabym je w kółko oglądać xD Mam zamiar za niedługo zabrać się za Mroza, bo muszę w końcu ogarnąć, o co chodzi z całym tym boomem, ale postaram się sięgnąć także po twoje pozostałe typy, bo może akurat mi przypadną do gustu i przekonam się do kryminałów :3

    Books by Geek Girl

  2. Hmmm…O dziwo nie czytałam żadnego z tych kryminałow!
    Nie mam chyba swojej ulubionej, jeżeli już, to z thrillerów i jest to Jane Rizzoli i Maura Isles- nie jest to para miłosna, ale para zawodowa i te Panie są po prostu mega!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *