Spotkanie z Estelle Maskame

Estelle Maskame swój sukces zawdzięcza przede wszystkim determinacji, talentowi. I łucie szczęścia.

W listopadzie 2017 roku otrzymałam zaskakujące zaproszenie na kameralne spotkanie z autorką serią DIMILY. Nie mogłam odmówić, ponieważ historia Eden i Tylera mocno zakorzeniła się w moim sercu. Nie jest łatwo zainteresować mnie młodzieżowym wątkiem, więc chciałam osobiście poznać sprawczynię tych nietypowych dla mnie emocji. Najpierw czułam przepływ paniki. Następnie strach zaczął mieszać się ze szczęściem. Najbardziej bałam się tej bariery językowej, ale również uczestników całego przedsięwzięcia. W końcu nikogo nie znałam. Niepotrzebnie jednak.

 #1 AUTORKA

Ta dziewczyna jest nadzwyczajna! Energiczna, uśmiechnięta i taka serdeczne, że strach zniknął tak szybko jak się pojawił. Odpowiadała na pytania z zaangażowaniem i wyraźnym zainteresowaniem. Zapytana o ulubioną piosenkę – zademonstrowała nam ją na swoim telefonie. Uwierzycie, że swoje pierwsze książki pisała w wieku 13 lat? Historia DIMILY właśnie wtedy powstawała. Niewiarygodne, ponieważ opowieść wydawała mi się dojrzała i emocjonalna. A tu heca.

 #2 UCZESTNICY

Moim największym sukcesem była rozmowa z Olą z bloga doutratytchu.com. Uwielbiam jej wpisy, podejście do życia i przecudowną córeczkę! Pozostali uczestnicy również byli przyjacielscy, choć czasu na rozmowy nie mieliśmy. Nikt jednak nie rzucał kamieniami 🙂

#3 WYDAWNICTWO

Wydawnictwo Feeria Young zadbało o każdy detal. Na spotkaniu można było napić się ciepłej kawy, zjeść ciastko. Pytania należało wcześniej przygotować i przesłać, aby nie robić zamieszania na sali. Choć był oczywiście czas wolny, w którym można było zadawać pytania na gorąco pojawiające się w głowie. Ponadto było mnóstwo czasu na zdjęcia, a i znalazło się miejsce na rozmowę przedstawicieli wydawnictwa z czytelnikami – nami – na tematy wydawanych książek i naszych oczekiwań względem nich. Na zwieńczenie tego spotkania każdy z uczestników otrzymał miły upominek – zestaw książek Estelle Maskame (seria DIMILY oraz „Wróć, jeśli masz odwagę” w przepięknej torbie z cytatami zaczerpniętymi z książek).

(zdjęcie pochodzi od wydawnictwa Feeria Young)

Najgorzej wspominam powrót do domu i samo miasto, a przynajmniej ta część, którą zobaczyłam. Wniosek jeden – nie podobało mi się ono. A samo spotkanie było niezwykle interesujące i owocne.

Z poważaniem, Klaudia Nadolna