Przedświąteczny szał


Aby zaoszczędzić Wam tej przedświątecznej gorączki, przygotowałam zestawy książek, które moglibyście podarować książkoholikowi pod choinkę. 
Ten szał, który następuje przed świętami uwielbiam najbardziej. Wielu z Was narzeka na dekoracje; kolejki; nieustannie spieszących się ludzi, którzy na ostatnią chwilę kupują prezenty, po omacku błądząc między półkami w sklepach, ale ja to naprawdę lubię. Grudzień jest dla mnie miesiącem magicznym, rodzinnym i pachnącym domem. To czas, kiedy siadamy do stołu i jesteśmy po prostu szczęśliwi. To chwile, które budują naszą wspólną historię, wzmacniają nasze więzi. A jak dodać do tego pięknie przystrojone miasto, światełka w oknach i śnieg, to mamy iście bajkową otoczkę. Już teraz nie mogę się doczekać tego zawirowania przed Wigilią, a więc by przyspieszyć ten czas, przedstawiam Wam kilka moich prezentowych propozycji. Książkowych – oczywiście. Wszystkie poniższe pomysły przetestowałam na sobie!
MŁODZIEŻOWY ZESTAW CHOINKOWY
   
Młodzieżowy nie znaczy luźniejszy. Powyższe pozycje nie należą do łatwych, bowiem poruszają trudne i życiowe tematy, albo po prostu tworzą piękną historię. Opowieść o żałobie, o akceptacji, bajeczna historia, w której każde słowo może być pięknym cytatem i miłość, która jest w stanie przezwyciężyć każde trudności, nawet ludzkie ułomności.
MROCZNY ZESTAW CHOINKOWY

   

Gdy na zewnątrz coraz szybciej robi się ciemno, wtedy można zanurzyć zęby w tajemniczych, nieco mrocznych klimatach. Opowieść o Wampirze z Zagłębia, nawiedzonej wyspie, okrutnym mordercy i psychopatycznej sąsiadce, która mieszka w złym domu, złym mieście i ze złymi ludźmi.

BABSKI ZESTAW CHOINKOWY

   

Każda kobieta lubi sobie czasem odpocząć przy niewymagającej lub przeciwnie – poruszającej trudne, życiowe tematy – lekturze. Polecam opowieść o rodzicielstwie, depresji, zabawnych peryferiach mężczyzn w roli kobiet i poradnik jak (nie) być idealną panią domu.
WZRUSZAJĄCY ZESTAW CHOINKOWY

  

Święta to czas wzruszeń. A gdyby tak poczytać książki, które wywołują mnóstwo emocji? Na przykład opowieść o niespełnionej miłości, o stracie ukochanego dziecka, o wiążących skutkach miłości do książek, czy o dramacie i strachu przyszłej matki?

NA FAKTACH ZESTAW CHOINKOWY

   

Od czasu do czasu lubimy również poczytać historie, które zdarzyły się naprawdę. Polecam szczególnie prawdę o żołnierzach, o uprowadzonych w trakcie wojny dzieciach, o cudownym księdzu, który wzruszał każdym gestem i słowem i o chorobie, która zżera człowieka od wewnątrz.

NAUKOWY ZESTAW CHOINKOWY

   
Są również książki, z których możemy się wiele nauczyć. Na przykład jak mówić poprawnie w ojczystym języku, jak pisać teksty, które porwą tłumy, jak stać się dobrą dziennikarką oraz jakie są zwyczaje jamników. 
A do każdej książki polecam herbatę lub czekoladę – bo zimą są dobre na wszystko!
Jakie zestawy Wy byście stworzyli?

Klaudia Nadolna

Z poważaniem, Klaudia Nadolna