Magazyn English Matters nr 21/2017 [WYDANIE SPECJALNE] oraz nr 63

Myślę, że nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę. Zdobywanie ciekawych informacji jest w przypadku tych magazynów pomocne, ponieważ właśnie wtedy przyswajamy, choć nieświadomie, mnóstwo wiadomości.

Colorful Media to wydawnictwo znane z magazynów, między innymi językowych. Wyróżniamy kilka tytułów, tj. Business English Magazine, English Matters, Deutsch Aktuell, Français Présent, ¿Español? Sí, gracias, Ostanowka: Rossija!, StartUp Magazine oraz Italia Mi piace. Każdy poświęcony jest fanom innego języka, więc jestem pewna, że wszyscy znajdą coś dla siebie. Jeśli chcesz się uczyć języka obcego, perfekcyjnie go opanować, a ponadto dobrze się przy tym bawić, poznając aktualności i kulturę innych krajów – to magazyn w sam raz dla Ciebie! Jest to dwumiesięcznik, w każdym numerze są ciekawe artykuły i nagrania MP3 . Wydanie jest tanie, a jakie użyteczne! Już dziś można zamawiać numery na www.kiosk.colorfulmedia.pl. Jest to sklep powyższego wydawnictwa. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej- zapraszam na stronę Colorful Media
Wiecie co najbardziej podoba mi się w tych magazynach? To, że przy okazji świetnych artykułów możemy nauczyć się wielu nowych słów, ponieważ wydawnictwo przy każdej stronie stworzyło słowniczek co do cięższych wyrazów!
Dużym walorem jest również podział całości na ciekawe działy, które powtarzają się w każdym wydaniu. Jest to „to i owo”; „Ludzie i styl”, gdzie zawsze czytamy o jednej z wielkich gwiazd w świecie; „kultura”; „rozmowy Matters”, czyli nic innego jak wywiad; „nauka”; „podróże”, więc mój ulubiony dział, gdzie w każdej gazecie znajdziemy kraj, będący pod lupą; „wolny czas” oraz „język”.
NR 63:

Chcielibyście kiedyś zwiedzić Anglię? Magazyn wskaże Wam miejsca, które warto odwiedzić. Na przykład Portmeirion w North Wales. Jest to malownicza wioska w sercu Snowdoni. Co tam znajdziecie? Przeczytajcie. 
„Jedz codziennie jedno jabłko i lekarza widuj rzadko”, czyli w jaki sposób przyjąć do organizmu najwięcej jabłek. 
Jako osobę w tym wydaniu poznajemy Rosę Parks, afroamerykańską działaczkę na rzecz praw człowieka. Dowiemy się co nieco o jej życiu i dorastaniu. O tym, jaką drogę musiała pokonać, by stać w tym miejscu, w którym obecnie się znajduje, by móc walczyć o ludzi. 
Jako że niedawno odbyła się tegoroczna gala wręczenia nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej – BAFTA, to i w tym numerze nie zabraknie o niej informacji. W jednym z artykułów dowiemy się w jaki sposób przeprowadzona jest ceremonia, kto otrzymuje nominacje oraz ogólne dane, czyli założenia i ojcowie fundacji. 
Tytuł „Anglia – zwierzęce królestwo” przyciąga czytelnika jak magnes. O czym jest artykuł? O psach! Dlaczego Brytyjczycy kochają psy, co jest w nich szczególnego? Jakie są najpopularniejsze w Wielkiej Brytanii rasy?
Dowiemy się również jakie jest popularne jedzenie w Wielkiej Brytanii. Jak wygląda typowe brytyjskie śniadanie? Mnie od zawsze to interesowało, bo ich śniadania zawsze wydawały mi się tak ładnie i smacznie skomponowane, że aż pożerałam wzrokiem, gdy miałam okazje. 
Każdy wie co to jest netykieta. Jednak czy każdy potrafi ją stosować? Magazyn podpowie Ci, jak należy zachowywać się w sieci. 
Dla mniej doświadczonych wyjaśniane są popularne portale społecznościowe, takie jak twitter, facebook czy instagram. 
Czy jest ktoś, kto nie zna chociażby jednego faktu z historii miasteczka Salem? EM rzuca urok i ujawnia przeszłość tego sennego i przerażającego niegdyś miejsca.
To, co najbardziej mi się spodobało, to słowniczek angielski ze zwrotami, których można użyć na poczcie. Jest to ważny i potrzebny podrozdział. 
Przypomnimy sobie dwie wielkie gwiazdy, które zmarły w ciągu ostatniego roku. Przeczytamy o współczesnych gwiazdach, powspominamy, zatrzymamy się przy muzyce. Jedną z celebrytek, którą weźmiemy pod lupę, jest Adele, a dokładniej – jej piosenki, testy.
Oczywiście również w tym wydaniu pobawimy się trochę przy wypełnianiu quizów
NR 21/2017 – WYDANIE SPECJALNE:

Gwiazdą tego wydania będzie Gemma Artertor, aktorka znana z brytyjskiej komedii „Dziewczyny z St. Trinian’s”. Możecie ją nawet kojarzyć jako dziewczynę Bonda. 
Jednym z poruszanych tematów jest brytyjska arystokracja. English Matters wskazuje zachowania szlachty czy ich tytuły. Przedstawia kilka interesujących faktów oraz uczy ciekawych, typowych dla arystokratów zwrotów. 
Na potrzeby wydania przeprowadzono wywiad z Rebeccą Mason, która przybliża mowę królów. Opowie o brytyjskim języku czy o kolokwializmach.
Co oznacza powiedzenie „Bądź jak Brytyjczyk”? Jaka jest ich charakterystyka, jak to jest nim być? Tego możemy się dowiedzieć z lektury tej oto gazetki! Poczytamy o ważnych ikonach Brytyjczyków, znanych osobach.
Mój ulubiony artykuł, to ten opowiadający o slangu brytyjskim, o ciekawych zwrotach. 
Jak widzicie, całe to wydanie skupia się na języku brytyjskim, dlatego szczególnie Was do niego zachęcam. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawostek. 
Dla wszystkich zwolenników tego języka – polecam z całego serca magazyny English Matters!
Za te wydania dziękuję Wydawnictwu Colorful Media!

Z poważaniem, Klaudia Nadolna

8 thoughts on “Magazyn English Matters nr 21/2017 [WYDANIE SPECJALNE] oraz nr 63

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *