Magazyn English Matters 20/2017 [WYDANIE SPECJALNE]

Colorful Media to wydawnictwo znane z magazynów, między innymi językowych. Wyróżniamy kilka tytułów, tj. Business English Magazine, English Matters, Deutsch Aktuell, Français Présent, ¿Español? Sí, gracias, Ostanowka: Rossija!, StartUp Magazine oraz Italia Mi piace. Każdy poświęcony jest fanom innego języka, więc jestem pewna, że wszyscy znajdą coś dla siebie. Jeśli chcesz się uczyć języka obcego, perfekcyjnie go opanować, a ponadto dobrze się przy tym bawić, poznając aktualności i kulturę innych krajów- to magazyn w sam raz dla Ciebie! Jest to dwumiesięcznik, w każdym numerze są ciekawe artykuły i nagrania MP3 . Wydanie jest tanie, a jakie użyteczne! Już dziś można zamawiać numery na www.kiosk.colorfulmedia.pl. Jest to sklep powyższego wydawnictwa. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej- zapraszam na stronę Colorful Media
Wiecie co najbardziej podoba mi się w tych magazynach? To, że przy okazji świetnych artykułów możemy nauczyć się wielu nowych słów, ponieważ wydawnictwo przy każdej stronie stworzyło słowniczek co do cięższych wyrazów!
Dużym walorem jest również podział całości na ciekawe działy, które powtarzają się w każdym wydaniu. Jest to „to i owo; „Ludzie i styl”, gdzie zawsze czytamy o jednej z wielkich gwiazd w świecie; „kultura”; „rozmowy Matters”, czyli nic innego jak wywiad; „nauka”; „podróże”, więc mój ulubiony dział, gdzie w każdej gazecie znajdziemy kraj, będący pod lupą; „wolny czas” oraz „język”.
Jeśli poszukujecie porad „Jak brzmieć bardziej elokwentnie”, to ta dam! Pomysły na to przedstawia nam ten oto numer specjalny. Będzie to coś w stylu „staraj się brzmieć pewnej”, „mów głośno”, „trzymaj podbródek wysoko” itd.
Znajdziemy tam również nowe słowa w angielskim, np.”chick lit- literatura pisana głównie przez kobiety dla kobiet” itp. Jest to również „bedgasm- czyli euforia, którą odczuwasz kiedy wskoczysz do łóżka po długim dniu- ja to mam, zdecydowanie! Kto ze mną?)
W tym wydaniu znajdziemy wywiad z Kirstin Caspersen oraz Stephenem Wallis. Są to doświadczeni nauczyciele języka angielskiego, którzy wykażą nam typowe błędy popełnione przez Polaków uczących się języka angielskiego.
Jak wiecie nauka języka łączy się z pewną barierą językową. Wykazana jest ona głównie przy wymowie słów czy wyrażeń. W artykule czytamy wywiad z Magdą Górniakowską, która jest psychologiem, psychoterapeutą. Opowiada o przełamywaniu tych barier, o sposobach na zburzenie tego muru, przybliża nam ich znaczenie.
Jest również rozdział zatytułowany „Popkultura w angielskim”. Jest to rozdział pełen wielu ciekawych słówek, które możemy się nauczyć.
Jeśli poznawanie nowych ludzi sprawia Ci trudność, to English Matters wyjaśni Ci w jaki sposób przełamywać lody! 
Jeśli idiomy angielskie zawsze były tą znienawidzoną częścią języka, to EM ma dla was rady. To jest jeden z ciekawszych artykułów dla miłośników tego języka. 
W wydaniu znajdziemy kalendarz dla osoby uczącej się języka angielskiego. Jedna fraza używana przez Brytyjczyków i Amerykanów, jedna na każdy dzień do nauczenia. Łącznie 30 zwrotów. Po tym terminie powinien odbyć się quiz (historia do uzupełniania). Genialne!
EM poleca seriale, dzięki którym możemy nauczyć się w pewnym stopniu języka angielskiego. W zestawieniu znaleźli się między innymi kultowi „Przyjaciele” 🙂
Jak widzicie całość wydania opiera się głównie na nauce języka angielskiego, dlatego według mnie jest to jeden z najbardziej wartościowych numerów.
Dla wszystkich zwolenników tego języka- polecam z całego serca magazyn English Matters!
Za to wydanie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media!

Z poważaniem, Klaudia Nadolna

7 thoughts on “Magazyn English Matters 20/2017 [WYDANIE SPECJALNE]

  1. Będę się musiała wybrać ponownie do Empika, bo dziś zapomniałam zerknąć w magazyny. :c Mam za sobą już trzy numery i to naprawdę dobry sposób, by na co dzień mieć styczność z chociaż lekką porcją angielskiego. Słowniczki obok to największy plus całości. 😉

    Pozdrawiam,
    Koneko z recenzje-koneko.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *