Klasyka dla Smyka w liczbach – podsumowanie akcji

Ludzie mają olbrzymie serca, czego doświadczyłam wielokrotnie. Klasyka dla Smyka jest tego idealnym przykładem – dzielnie dzielimy się miłością do książek.
W lutym rozpoczęła się intensywna praca nad wyjątkowym projektem, który miał na celu uszczęśliwienie dzieci z Domów Dziecka. Organizatorami akcji byli: Dagmara z bloga Socjopatka oraz Radek z bloga Osiński po ludzku. Ambasadorów było mnóstwo, tak samo jak darczyńców. 
Akcja rozpoczęła się pozytywnie i tak również się zakończyła. Uradowaliśmy mnóstwo dzieci! A jak to wygląda w statystykach? Zapraszam! 🙂

„Jeśli weźmiesz w podróż książkę (…) wydarzy się coś dziwnego: książka zacznie gromadzić twoje wspomnienia. Potem wystarczy ją otworzyć i znów znajdziesz się tam, gdzie ją wtedy czytałaś. Ledwie przeczytasz pierwsze słowa, wrócą do ciebie obrazy, zapachy, smak lodów, które wówczas jadłaś… Wierz mi książka jest jak muchołapka. Wspomnienia najlepiej trzymają się kart pokrytych drukiem.”

— Cornelia Funke „Atramentowe serce”
W akcji wzięło udział ponad 100 osób. Łącznie podarowaliśmy 39 pakietów, obdarowaliśmy 33 placówki opiekuńczo-wychowawcze. Licząc wszystkie książki – przekazaliśmy ich 699
  • W lutym uzbieraliśmy 5 pakietów, obdarowaliśmy 8 Domów Dziecka i przekazaliśmy 116 książek
  • W marcu uzbieraliśmy 17 pakietów, obdarowaliśmy 13 placówek i przekazaliśmy 289 książek
  • W kwietniu uzbieraliśmy 17 pakietów, obdarowaliśmy 12 placówek i przekazaliśmy 264 książki

Czy te wyniki nie są imponujące? Oczywiście, że są! Imponujące, oszałamiające i inspirujące! Mam nadzieję, że akcja #klasykadlasmyka będzie organizowana cyklicznie i będę miała możliwość, by podarować więcej radości! 
Jeśli jesteście ciekawi dogłębnej analizy podsumowania – zapraszam na profil jednej z organizatorek – Socjopatka! ♥

Z poważaniem, Klaudia Nadolna

7 thoughts on “Klasyka dla Smyka w liczbach – podsumowanie akcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *