Klasyka Dla Smyka — Podaruj dzieciom szczęście

Dziś wyjątkowy dzień, bowiem rozpoczynamy marcowe rozdanie! Tym razem obdarujemy około 18 placówek! Mglisty wieczór, deszcz stuka w szyby, wiatr szumi, w domu tak zimno, że siedzę z kocem w cieplutkich skarpetkach, ale w serce już wiosna — cieplej na duszy gdy można pomóc. Zapraszamy do akcji KLASYKA DLA SMYKA, czyli…
DAGA I OSIŃSKI ROZCZYTUJĄ MILUSIŃSKICH ♥
Po co to, na co to?
Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z Domów Dziecka w całej Polsce. 
Na czym polega?
Akcja organizowana jest przez Dagmarę z bloga Socjopatka oraz Radka z bloga Osinski po ludzku. Trwa od 20-tego lutego do kwietnia. Organizujemy zbiórki nowych książek, a następnie obdarowujemy jedną (bądź więcej) placówek opiekuńczych. 
 A tak oto przedstawiają się nasze zdobycze:
PAKIET NR 1: Książki zebrane wśród rodziny i przyjaciół przez Gabrielę z bloga Wyrodna.
PAKIET NR 2: Książki podarowane przez księgarnię Nieprzeczytane, które pozyskałam ja. Oprócz książek, księgarnia podarowała także zakładki.
PAKIET NR 3: Książki od księgarni Selkar, które pozyskały dla nas Kamila i Iga z bloga Z naciskiem na szczęście. Dziewczyny do paczki dorzucają także pozycje od siebie: dwie książki Makuszyńskiego, Świat roślin, 1000 powodów, aby bawić się w amora oraz Przygody Tomka Sawyera.
PAKIET NR 4: Od Gabrysi z bloga Gabrieladeda.
PAKIET NR 5: Darowany przez Małgosię z bloga Matczyne Fanaberie
PAKIET NR 6: Od wydawnictwa Zakamarki, które pozyskała dla nas Małgosia z bloga Matczyne Fanaberie.
PAKIET NR 7: Od Grupy Wydawniczej Foksal, którą pozyskała dla nas również Małgosia z bloga Matczyne Fanaberie.
PAKIET NR 8: Ofiarowany przed wydawnictwo Muza, również dzięki Małgosi z bloga Matczyne Fanaberie.
PAKIET NR 9: Od Marty z bloga Zafascynowana życiem, która przekazuje książki darowane przez uczniów jednej ze szkół podstawowych.
PAKIET NR 10: Od Małgosi i od Jasia z bloga Jaśkowe Klimaty.
PAKIET NR 11: Od Wydawnictwa Adamada, które pozyskała dla nas Małgosia z bloga Jaśkowe Klimaty.
PAKIET NR 12: Darowany od wydawnictwa Bis, które również pozyskała dla nas Małgosia z bloga Jaśkowe Klimaty.
PAKIET NR 13: Książeczki darowane przez wydawnictwo Skrzat, które pozyskała dla akcji Małgosia z bloga Jaśkowe Klimaty.
PAKIET NR 14: Zestaw książek darowany przez pojedynczych darczynców: Mariusz Grubiński, Psychomologia, Magdalena Jukiewicz-Konieczko, Paweł Maj, Renata Klamerus-autor, Magazyn Literacki KSIĄŻKI, Dreams wydawnictwo, Publicat S.A. Grupa Wydawnicza, Księgarnia TaniaKsiazka.pl, Videograf S.A.
PAKIET NR 15: Od Moniki z bloga Niemiecki z Pasją.
PAKIET NR 16: Przygotowany przez Księgarnię Kangurek oraz Martynę i Magdę z bloga Sasanki.
PAKIET NR 17: Książki od wydawnictwa Bajkopis, które pozyskała dla nas Małgosia z bloga Jaśkowe Klimaty.
A jak Wy możecie pomóc?
Możecie organizować zbiórki, pozyskiwać sponsorów, zostać ambasadorem, możecie wszystko! Musicie tylko chcieć. Jeszcze raz — przedstawiam Wam poniżej regulamin:
1. W akcji może wziąć udział każdy bloger i każda placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci i młodzieży.
2. Do wspierania akcji zachęcamy fundacje, wydawnictwa i księgarnie. Każda pomoc się przyda czy to poprzez wsparcie książkami dla dzieci, czy udostępnieniem informacji dalej.
3. Bloger biorący udział w akcji, staje się zarazem ambasadorem akcji. Może związać się z nią na stałe (co bardzo docenimy!), ale nie musi. Może udostępniać u siebie teksty co miesiąc, kiedy ma ochotę albo tylko jednorazowo. Decyzja należy do niego.
4. Każdy bloger w ustalonym dla wszystkich terminie wstawia u siebie na bloga tekst z opisem akcji. Tekst musi się pojawić 20 dnia każdego miesiąca. 
5. W tekście znaleźć się musi: informacja, kto jest organizatorem akcji @osinski i @socjopatka.pl, informacja o książkach, które są wystawiane oraz informacja na czym polega akcja. (wszystkie te informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na FB).
6. W komentarzach czytelnicy mogą zgłaszać Domy Dziecka lub inne placówki opiekuńczo-wychowawcze, które ich zdaniem powinny otrzymać pakiet książek w danym miesiącu – zachęcajmy czytelników do tego! Jedną placówkę można zgłaszać wielokrotnie, jeżeli nie została wcześniej wylosowana. 
7. Na zgłaszanie placówek czytelnicy mają tydzień. Po tygodniu organizatorzy zadecydują, który Dom Dziecka powinien dostać pakiet książek i ogłoszą wyniki na blogach oraz na wydarzeniu.
8. Akcja ma na celu szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z ośrodków i obdarowywanie placówek wartościowymi książkami.
9. Jeżeli jesteś blogerem, ale nie chcesz brać udziału w akcji na blogu, albo nie jesteś blogerem, a chcesz pomóc – udostępnij to wydarzenie. Będziemy zobowiązani. 🙂
Jeżeli chcesz zostać ambasadorem, albo sponsorem akcji napisz do:
socjopatka@socjopatka.pl, albo rgabinek@gmail.com.

Wszystkich chętnych zapraszamy do naszej grupy, gdzie wszystko się odbywa: Klasyka dla Smyka

UWAGA!
W komentarzach możecie zgłaszać wybrane przez Was Domy Dziecka! Wszystkie wezmą udział w losowaniu!

Z poważaniem, Klaudia Nadolna

9 thoughts on “Klasyka Dla Smyka — Podaruj dzieciom szczęście

  1. Bardzo szczytny cel! Aż łezkę uroniłam na myśl, że wychowankowie z sierocińców nie mają własnych mam, które czytałyby im do poduszki. Świata nie zmienimy, ale możemy pomóc nauczycielom i opiekunom w kształtowaniu wrażliwości młodych umysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *